$
עסקי ספורט

אבי לוזון - מעסיק למופת

איך אמור לואיס פרננדז להרגיש אחרי שהבוס שלו, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אמר שהעבודה שהוא עושה ביום יום לא ממש חשובה?

אוריאל דסקל 17:2025.01.11

להיות עובד של אבי לוזון. זה בטח תענוג גדול. לואיס פרננדז בטח מרגיש את זה טוב ביום האחרון. במהלך כנס רכזי ספורט שערכה ההתאחדות אתמול באילת אמר לוזון: "לואיס פרננדז בכל מקרה יסיים את הקמפיין כמאמן הנבחרת. במידה שנעלה, כמובן שחוזהו יוארך. אבל אם לא נעפיל המועמד הטבעי לקבל את התפקיד הוא מאמן הפועל תל אביב, אלי גוטמן".

 

על פניו דוגריות מקובלת ואהובה במחוזותינו. לוזון אומר את זה כמו שזה. אבל אם נחקור מעט את הדברים נגלה כמה יו"ר ההתאחדות הכדורגל בישראל אינו לומד מטעויות עבר.

 

 

קודם כל בדבריו יצר לוזון רעש מסביב לנבחרת. רעש לא חיובי לנבחרת שלא ממש סובלת מחוסר שקט תעשייתי. דבר שני: הוא ממש מערער את העבודה
היומיומית שעושה פרננדז, במטרה לשפר את עבודת הנבחרות לטווח הקצר והארוך - והוא עושה, כפי שמעיד מנכ"ל ההתאחדות, אורי שילה: "הוא מקצוען שנותן את הנשמה". הרי כעת, אחרי דבריו של לוזון, כל שחקן, מאמן ישראלי או עובד התאחדות ששמע את דבריו של לוזון יחשוב לעצמו 'למה לי בכלל לעבוד עם מיסייה פרננדז אם בכל מקרה לא יהיה כאן אם הסיכוי הקלוש של הנבחרת להעפיל ליורו 2012 לא יתממש?' בעצם לוזון אמר שכל מה שפרננדז עושה כעת לא חשוב והתוצאות הן הדבר היחיד שמשנה.

 

וזה מוביל אותנו לנקודה השלישית - הקריטית ביותר. האם המטרה של הנבחרת היא לעלות ליורו 2012? האם לא הביאו לכאן מאמן ברמה של לואיס פרננדז ומשלמים לו 7.5 מיליון שקל כדי שיסייע בבעיות שאי אפשר לפתור במספר משחקי ידידות ומספר משחקים רשמיים? האם לא צריך לתקן בעיות רציניות בכדורגל הישראלי ובמערך הנבחרות לפני שמכוונים גבוה כל כך?

 

ואיך אמור להרגיש לואיס פרננדז עכשיו, שהוא יודע שאין לו סיכוי להמשיך את העבודה שלו אם הוא לא יעלה ליורו 2012? האם הוא בכלל יכול לעשות עבודה לטווח הארוך? ולמה לואיס פרננדז שהתוצאות של הנבחרת שלו לא היו נוראיות יותר מאשר של אברם גרנט או דרור קשטן לא יכול לקבל קדנציה שנייה? שנייה, האם לואיס פרננדז לא בנאדם? איך הוא אמור להרגיש שאומרים לו שהוא יפוטר גם אם הנבחרת שלו תשחק מצוין אבל לא תצליח לנצח.

 

והשאלות לא מפסיקות לזרום. איך זה שנבחרת הנוער של אלי אוחנה מביכה את עצמה פעם אחר פעם ומאמן בית"ר ירושלים לשעבר לא מרגיש את הקרקע רועדת תחתיו? ולמה הביאו מאמן בכל כך הרבה כסף ומתחילים לדבר על מחליפים אפשריים כשהוא אפילו לא באמצע הדרך? וזה מוביל אותנו לשאלה נוספת: האם עשו בהתאחדות מספיק עבודת מחקר וראיונות עבודה ובדיקות לפני שזרקו כל כך הרבה כסף על מאמן? והאם הבנקאי המהולל, מר לוזון, לא מבין מה הוא עושה לעמדת המשא ומתן של ההתאחדות כשהוא אומר שאלי גוטמן הוא המועמד המוביל? הוא לא מבטל בכך כל אפשרות למכרז הוגן וטוב לתפקיד? האם הוא לא שם את גוטמן בפול פוזישן שיאפשר לו לדרוש מה שהוא רוצה במשא ומתן? לוזון, בדבריו, בעצם פגע ביכולות המשא ומתן של ההתאחדות לכדורגל.

 

ועוד נקודה למחשבה

 

מחר יגיעו בכירים של התאחדויות כדורגל באופ"א לישראל וידונו על הפייר פליי הפיננסי. בסוף השבוע הקרוב יבחרו בניון שבשווייץ את המארחת של אליפות אירופה עד גיל 21 ב-2013. ישראל מועמדת לאירוח אבל לא פייבוריטית לזכייה כיון שפשוט אין לה את המתקנים כמו שיש לצ'כיה, בולגריה, וויילס ואנגליה. בפעם האחרונה שישראל הפסידה את האירוח לאירוע שהיא הגישה את עצמה כמועמדת (אליפות אירופה עד גיל 21 ב-2011) זכה אבי לוזון בפיצוי כחבר הוועד הפועל ובזכות לארח את כנס אופ"א בתל אביב. מעניין במה יזכה לוזון במקרה של עוד הפסד ישראלי ביום שישי?

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x