$
עסקי ספורט

האם העברתו של רונלדו למנצ'סטר יונייטד הייתה כשרה?

מסמכים שנחשפו בבית משפט מגלים פרטים על מעברו של רונלדו למנצ'סטר יונייטד ב-2003 ומעלים שאלה למי שולמה עמלה מסתורית?

סוכנויות הידיעות 13:4619.01.11
"הגרדיאן" חשף היום (ד') כי ישנם תשלומים חשודים הקשורים למעבר של כריסטיאנו רונלדו מספורטינג ליסבון למנצ'סטר יונייטד ב-2003. לפי מסמכים שנחשפו בבית המשפט בפורטוגל שולמו 1 מיליון ליש"ט לסוכן לא ידוע. לפי הערכות הסוכן שקיבל את הכסף הוא ג'ובאני בראנצ'יני, סוכן שחקנים איטלקי.

 

המסמכים שתיעדו את התשלום החריג נחשפו במהלך משפט בפורטוגל בו תובעת סוכנות Formation את ג'ורג' מנדש, סוכנו של כריסטיאנו רונלדו.

 

רונלדו נרכש על ידי מנצ'סטר יונייטד מספורטינג ליסבון עבור 12.24 מיליון ליש"ט. זאת לאחר שארסנל כבר היתה במשא ומתן עם השחקן הפורטוגלי אבל הציעה רק 6 מיליון יורו.

 

הסוכנות של מנדש (Gestifute) טענה בבית המשפט כי לא קיבלה שום עמלה על המעבר של רונלדו, טענה שהביאה לתביעה של Formation, שמעוניינת באחוזים מהעמלות לאחר שעבדה עם הסוכנות באנגליה.

 

לפי המסמכים שנחשפו על ידי התאחדות לכדורגל האנגלית סוכנות Gestifute קיבלה סכום של 150 אלף יורו על המעבר מה שהותיר יותר ממיליון ליש"ט ששילמה מנצ'סטר יונייטד כעמלה. הכסף הזה הועבר ל"סוכן אחר" שהוא הסוכן האיטלקי המוכר.

 

הסיפור הידוע בקשר לרונלדו הוא שאלכס פרגוסון החליט לרכוש אותו אחרי משחק ידידות ב-6 באוגוסט 2003 בו הרשים כל כך את שחקני יונייטד שהם באו ודרשו מהמנג'ר הסקוטי לרכוש אותו. עם זאת, לפי גורמים במנצ'סטר יונייטד תכנן פרגוסון לרכוש אותו רק לאחר מספר שנים בספורטינג ליסבון ורק לאחר ששמע שארסנל הגישה הצעה עבורו ואף החלה עמו במשא ומתן, החליט לרכוש את הכוכב, שמאוחר יותר נמכר לריאל מדריד ביותר מ-80 מיליון ליש"ט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x