$
עסקי ספורט

ה-IFFHS: הליגה האיראנית טובה מהישראלית

האיגוד הבינלאומי להיסטוריה וסטטיסטיקה של הכדורגל פרסם את רשימת הליגות הטובות בעולם ב-2010. ספרד במקום הראשון, הפרמיירליג ירדה מהמקום הראשון בפעם הראשונה מאז 1991

רונן וודלינגר 17:1912.01.11

הליגה הספרדית - ממנה יצאה אלופת העולם ו-8 מתוך 11 השחקנים של השנה - הייתה גם ליגת הכדורגל הטובה בעולם ב-2010, כך עולה מהדירוג שפרסם השבוע ה-IFFHS, האיגוד הבינלאומי להיסטוריה וסטטיסטיקות של הכדורגל. בכך עקפה "לה-ליגה" את הפרמיירליג האנגלית, שהובילה את הרשימה בשנה שעברה.

הדירוג, שמתקיים מאז 1991, מתבצע על סמך שקלול התוצאות של משחקי קבוצות כל ליגה מול קבוצות מליגות אחרות, כמו גם מתוצאות המשחקים בינן לבין עצמן.

 

מלבד ספרד, ליגה נוספת שהתקדמה בדירוג לעומת השנה הקודמת היא הסריה A האיטלקית, שעלתה למקום ה-3 והחליפה מקומות עם הבונדסליגה הגרמנית, שנסוגה למקום החמישי. הליגה האיטלקית הרוויחה בעיקר מהישגיה של אלופת אירופה, אינטר מילאן, כשמנגד הקבוצות הגרמניות לא היו אחידות ברמתן. בעוד באיירן מינכן הגיעה לגמר ליגת האלופות (הפסידה לאינטר), וולפסבורג כלל לא העפילה משלב הבתים ואילו שטוטגרט הודחה בשמינית הגמר על ידי ברצלונה.

 

בדרום אמריקה, קצת בדומה לפער בשנים האחרונות בין הנבחרות - הליגה הברזילאית הגיעה למקום ה-4 בעולם, בעוד הליגה הארגנטינית הגיעה למקום ה-7.

 

לפי ה-IFFHS, הליגות שרשמו ב-2010 את ההתקדמות הגדולה ביותר מבחינת הישגי הקבוצות שלהן והניקוד שהליגה קיבלה, היו הליגות של פורטוגל (מקום 8), אקוודור (13), רוסיה (14), פרו (16), דנמרק (17), קולומביה (20) ומצרים (23). מנגד, הליגות של רומניה וניגריה היו אלה שנחלשו בשנה האחרונה יותר מהאחרות.

 

ואיפה ליגת העל הישראלית, זו שיו"ר ההתאחדות אבי לוזון טוען שהיא השישית בטיבה באירופה? לפחות לפי דירוג ה-IFFHS, הליגה שלנו נמצאת במקום ה-32 בעולם, אחד מאחורי ליגת הכדורגל של איראן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x