$
עסקי ספורט

שיפוץ איצטדיון המארקנה מתעכב ומתייקר

המטרה המקורית הייתה לסיים את העבודות עד דצמבר 2012 וההערכה הייתה כי עלות השיפוצים תעמוד על 712 מיליון ריאל (420 מיליון דולר). אולם כעת ההערכות הן שהבנייה תימשך עמוק לתוך שנת 2013 וכי עלותה תסתכם בכמיליארד ריאל (כ-590 מיליון דולר)

רונן וודלינגר 15:5112.01.11

השיפוץ הכולל של איצטדיון המארקנה בריו דה-ז'ניירו לקראת הגביע העולמי בכדורגל שיתקיים בברזיל ב-2014, צפוי להימשך ששה חודשים יותר זמן מהמתוכנן ולעלות הרבה יותר, כך מדווחים העיתונים בברזיל.

 

המטרה המקורית הייתה לסיים את העבודות עד דצמבר 2012 וההערכה הייתה כי עלות השיפוצים תעמוד על 712 מיליון ריאל (420 מיליון דולר). אולם כעת ההערכות מדברות על כך שהבנייה תימשך עמוק לתוך שנת 2013 וכי עלותה תסתכם בכמיליארד ריאל (כ-590 מיליון דולר). הסיבה לדחייה: מצב התשתיות של האצטדיון גרוע ממה שחשבו בתחילה. מעניין לציין כי בשנים 2005-2006 כבר עבר המגרש סדרה של שיפוצים, אולם כעת מדובר בפרויקט גדול בהרבה, במסגרתו נהרסים ונבנים מהיסוד כ-80% משטח היציעים.

 

הדאגה מהדחייה במועד סיום העבודות רבה במיוחד, שכן המארקנה אמור להיות אחד המגרשים שיארחו ב-2013 את גביע הקונפדרציות. מדובר בטורניר, שמהווה במידה רבה הכנה למונדיאל ב-2014 ונועד, בין השאר, לבדוק את מוכנותם של המגרשים והתשתיות במדינה לקראת אליפות העולם.

 

שיפוץ איצטדיון המארקנה, שמכיל 95 מקומות מושבים, החל בחודש מאי. המארקנה אמור לארח את משחק הגמר במונדיאל וכן את טקסי הפתיחה והסיום של אולימפיאדת 2016 שתתקיים בריו דה ז'ניירו.

 

 

המארקנה אמור לארח את משחק הגמר במונדיאל וכן את טקסי הפתיחה והסיום של אולימפיאדת 2016 שתתקיים בריו דה ז'ניירו המארקנה אמור לארח את משחק הגמר במונדיאל וכן את טקסי הפתיחה והסיום של אולימפיאדת 2016 שתתקיים בריו דה ז'ניירו צילום: איי אף פי

 

ארגנטינה רוצה נתח מהמונדיאל

 

בתוך כך, גם ארגנטינה, השכנה הגדולה מדרום, מבקשת לקחת חלק בחגיגות הספורט שעתידות להגיע ליבשת. במפגש עם מקבילו הברזילאי, אמר השבוע שר החוץ הארגנטיני, הקטור טימרמן, כי הארגנטינאים מבקשים שתינתן עדיפות לחברות ארגנטינאיות במסגרת עבודות ההקמה העצומות שנעשות עכשיו בברזיל לקראת אירוח שני הטורנירים. בין הפרויקטים המדוברים: שיפוץ של אצטדיונים, בניית כבישים, הרחבת שדות קיימים ועוד.

 

"ברזיל עומדת לארח שניים מהאירועים הגדולים בעולם", ציין טימרמן, "וארגנטינה, חוץ מהכוונה שלה לזכות במונדיאל, רוצה לשתף פעולה גם בבניית האצטדיונים והתשתיות. דיברתי עם שר החוץ של ברזיל על החשיבות שקיימת בכך שחברות משתי המדינות ישתפו פעולה".

 

שר החוץ הברזילאי, בעל השם המחייב, אנטוניו פטריוטה, דיבר מצידו על הרחבת היחסים האוויריים בין שתי המדינות. "דיברנו על נושא תדירות הטיסות, שבאמצעותה ניתן להגדיל את כמות התיירים שעוברת ממדינה למדינה" אמר. ארגנטינה וברזיל הן שתי הכלכלות הגדולות בדרום אמריקה והיקף הסחר השנתי ביניהן עמד ב-2010 על יותר מ-32 מיליארד דולר. עם זאת, במה שנוגע לפרויקטים ממשלתיים, היקף שיתוף הפעולה נמוך יחסית, ודיפלומטים ארגנטינאים טוענים כי עסקאות עם משרדי הממשל הברזילאי סגורות בפני תאגידים ארגנטינים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x