$
עסקי ספורט

40 מיליון פאונד על שחקני קריקט ביום אחד

ליגת הקריקט ההודית תיפתח אמנם רק עוד שלושה חודשים, אך הקבוצות כבר דאגו להצטייד בכוכבים הגדולים

רונן וודלינגר 15:3011.01.11

ה-IPL, ליגת הקריקט של הודו, ממשיכה לשבור את השיאים של עצמה. אתמול, במסגרת היום השני והאחרון של המכירה הפומבית של השחקנים, הוציאו קבוצות הליגה סכום כולל של 40 מיליון פאונד כדי לקנות כוכבים עבור העונה הקרובה שתיפתח בחודש אפריל.

 

במסגרת המכרז - מעין דראפט בשיטת

"כל המרבה במחיר" - עמדו למכירה 350 שחקנים, שהתחרו על 127 חוזים מובטחים באחת מ-10 קבוצות הליגה. הליגה תיפתח שישה ימים בלבד לאחר שתסתיים אליפות העולם בקריקט, שיארחו במשותף הודו, סרי לנקה ובאנגלדש.

 

השנה יצטרפו לליגה שתי קבוצות חדשות, שנוספו לשמונה הקיימות. שתי הקבוצות הללו - פונה וואריורס וקוצ'י - משקפות יותר מכל את ההצלחה המסחרית האדירה של הליגה, שנוסדה רק לפני 3 שנים וכבר נחשבת לאחד ממותגים הספורט החזקים בעולם עם שווי של יותר מ-4 מיליארד דולר. כך לדוגמא, בעוד מחיריהן של שמונה הקבוצות הוותיקות עמדו על סכומים שבין 50 ל-100 מיליון דולר, הרי ששתי הקבוצות החדשות - פונה וקוצ'י - כבר נמכרו ב-370 מיליון דולר (פונה) ו-340 מיליון דולר (קוצ'י).

 

החובט ההודי גאוטאם גאמביר הפך אתמול לשחקן היקר בתולדות ה-IPL, לאחר שנמכר תמורת 2.4 מיליון דולר לקבוצת כלכתה נייט ריידרס. מנגד, שמות גדולים בענף הקריקט, בהם קפטן נבחרת הודו לשעבר סוראב גאנגולי, ובריאן לארה האגדי מאיי הודו המערבית, כלל לא נמכרו.

 

גם האוהדים האנגלים חוו אתמול אכזבה מסוימת, לאחר שרק ארבעה שחקנים בריטים זכו לחוזים במסגרת המכירה הפומבית. השכר הממוצע לשחקן, עבור עונה שנמשכת בסך הכל חודש וחצי, מוערך ב-3.8 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x