$
עסקי ספורט

היסטוריה בברצלונה: חתמה על חסות ראשית עם ממשלת קטאר

אלופת ספרד תקבל בחמש וחצי השנים הבאות 165 מיליון יורו מ"קרן קטאר" - שמקדמת את נסיכות הנפט בעולם

סוכנויות הידיעות 16:3110.12.10

אלופת ספרד ברצלונה עשתה היסטוריה, וחתמה היום (שישי) לראשונה על הסכם חסות ראשי. הקבוצה תקבל 30 מיליון יורו בעונה בחמש העונות הבאות ועוד 15 מיליון יורו על חצי העונה הקרובה מ"קרן קטאר" השייכת לממשלת קטאר.מדובר בהסכם החסות הגדול בהיסטוריה של המשחק - ששווה לקטאלונים 165

מיליון יורו בסך הכל. 

 

עמותת קטאר מקדמת חינוך, מחקר מדעי ופיתוח קהילתי ברחבי העולם ומעורבת במספר יוזמות תאגידיות. החתימה מגיעה בשבוע שאחרי שעמותת קטאר סייעה בלהביא את מונדיאל 2022 לנסיכות הקטנה.

 

בארסה היתה אחת מהקבוצות היחידות בעולם ללא ספונסר ראשי (על חזית החולצה). היא העניקה חסות בעצמה ליוניצ"ף והעבירה לה תרומה של 1.5 מיליון יורו בשנה. לפי הערכות, שתי הלוגואים יוצגו על חולצת ברצלונה - גם של יוניצ"ף וגם של קרן קטאר.

  

"בארסה הפכה ללא ספק למותג המוביל של הכדורגל העולמי אחרי ההסכם הזה", אמר חאבייר פאוס, סגן נשיא ברצלונה.

 

לפי הערכות, הסכם החסות הראשית של ברצלונה שווה יותר מכל הסכם אחר באירופה. ההסכמים של ליברפול ומנצ'סטר יונייטד עם סטאנדרד צ'ארטרד ו-AON שווים כ-23 מיליון יורו בשנה, וההסכם של ריאל מדריד עם BWIN שווה בערך  25 מיליון יורו בשנה. ראשי ברצלונה משוכנעים שהם יוכלו לגייס עוד 20 מיליון יורו בשנה ממכירת שטחי פרסום על בגדי הקבוצה. 

 

בעיתון "ספורט" הקטלאני מדווחים כי אנשי ברצלונה מעריכים כי הם יכולים להשיג 12 מיליון יורו על פרסום על גב החולצה ועוד 12 מיליון יורו על פרסום על מכנסיי הקבוצה. 

  

מדובר על סכומי שיא בתעשיית הספורט באירופה. בברצלונה מחפשים להגדיל את ההכנסות מהמחלקה המסחרית, שכבר עכשיו מכניסה יותר מ-100 מיליון יורו. ההנחה היא שחברי המועדון יקבלו בברכה את ההכנסה הנוספת, שתעזור לברצלונה לכסות חובות עבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x