$
עסקי ספורט

ניו יורק טיימס רוצה למכור את חלקה בבוסטון רד סוקס

חברת המדיה מחפשת דרכים לקצץ את החובות ושוקלת למכור את ה-16% שלה בקבוצת הבייסבול בכ-100 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 15:5301.12.10

ניו יורק טיימס במגעים עם מגוון קונים פוטנציאליים עבור חלקה בבוסטון רד סוקס, וצפויה לגרוף רווח ממכירת קבוצת הבייסבול, כך הודיעה מנכ"לית חברת המדיה.

 

החברה, שמוציאה לאור את עיתון הדגל ואת הבוסטון גלוב, מכרה באפריל נתח קטן מאחזקתה בניו אינגלנד ספורטס וונצ'ור (NESV), חברת האם של הרד סוקס. אז היא טענה כי בכוונתה לבחון את האפשרות של מכירת שאר 16.6% שהיא מחזיקה בפעם אחת או בחלקים. "זה ממשיך לעמוד למכירה", אמרה ג'נט רובינסון, מנכ"לית ניו יורק טיימס בכנס רויטרס גלובל מדיה. "אנחנו ממשיכים לנהל מגעים עם מגוון של רוכשים פוטנציאליים, גדולים וקטנים".

 

הטיימס שילמו סכום המוערך ב-75 מיליון דולר עבור נתח של 17.75% ב-2002, לפני שהסוקס זכו בשתי אליפויות. אנליסטים ובנקאים דיווחו בעבר כי החברה דורשת כ-100 מיליון דולר עבור הנתח כולו. היא הייתה המחזיקה השנייה בגודלה ב-NESV, מאחורי הבעלים ומנהל הקרן ג'ון הנרי. אולם הטיימס, שפועלת לקיצוץ החובות שלה, ראתה כיצד התשואה הפוטנציאלית שלה נפגעת בעקבות המשבר הכלכלי. עוד לפני כן, הספקולציות דיברו על 200 מיליון דולר ואף יותר תמורת האחזקה.

 

אוהדי בוסטון רד סוקס אוהדי בוסטון רד סוקס צילום: בלומברג

 

בנוסף לכלכלה החלשה, העובדה שהנתח אינו כולל זכויות הצבעה פגעה אף היא בשווי, מסבירים האנליסטים.

 

רובינסון כינתה את NESV, "השקעה טובה" ואמרה כי הטיימס ירוויחו "תשואה גבוהה, על מחיר הרכישה המקורי".

 

"מנקודת המבט שלנו, היא בעלת יתרון גדול גם לבוסטון גלוב. אך יש עניין רב ברד סוקס ובאומת הרד סוקס - לא רק בבוסטון גם מחוצה לה - בקרב הרוכשים הפוטנציאליים".

 

טיימס מכרה 50 מתוך 750 היחידות שלה ב-NESV באפריל להנרי מקיין, יו"ר קרן הון הסיכון גריילוק פרטנרס, ורשמה רווח של 9.1 מיליון דולר ברבעון השני.

 

רובינסון הדגישה כי מכירות עתידיות יהיו תלויות באמצעים הפיננסיים והרצונות של הקונים הפוטנציאליים, אך המגעים מתמקדים בעסקאות קטנות וגדולות כאחד. היא סירבה לחזות האם הטיימס תמכור את שאר הנתח עד סוף 2011, אך ציינה כי מגוון של רוכשים פוטנציאליים זיהו את החוזק של NESV, שרכשה לאחרונה את קבוצת הכדורגל האנגלית ליברפול.

 

רובינסון אמרה שצוות ההנהלה של NESV עשה עבודה מעולה בניהול הנכסים, שכוללים גם את המגרש הביתי של הרד סוקס, פנווי פארק, הנדל"ן הסמוך, מחצית מקבוצת ה-NASCAR ראש פנווי ונתח של 80% בערוץ NESN של הטלוויזיה בכבלים.

 

"אם בוחנים את מה שהם עשו בבוסטון, ובודקים את הסבירות שיעשה דבר דומה בליברפול, לא הייתי מהמרת נגד הבחורים האלה", אמרה רובינסון. "הם באמת מאד מוכשרים".

 

באוקטובר, NESV רכשו את ליברפול, שזכתה חמש פעמים באליפות אירופה ואחד המועדונים המבוססים באנגליה, תמורת כ-481 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x