$
עסקי ספורט

האם לואיס פרננדז אשם?

הבעיות של נבחרת ישראל קשורות בבעיות של הכדורגל הישראלי ותעשיית הכדורגל הישראלי. להאשים את פרננדז בדעיכת הנבחרת זה לא הוגן ולא ראוי

אוריאל דסקל 15:4618.11.10
התקשורת יצאה למלחמה נגד לואיס פרננדז. התוצאות שלו לא טובות יותר משל קודמו בתפקיד והוא גם עושה החלטות מקצועיות מוזרות. אכן יש מה לבקר בהתנהלות שלו - למשל זה שהוא לא מגיע למשחק באוטובוס של הקבוצה כמו גם הקרבהלטל בנין שייתכן ואינה עוזרת לו בחזית הציבורית.

 

ואולם,

מתקפת העיתונות על פרננדז קשוחה וקשה הרבה יותר מאשר על כל מאמן אחר ולא נותר אלא לחשוד שמדובר בקסנופוביה. "הוא בא ללמד אותנו כאילו אנחנו לא יודעים כלום", אומרים "מקורות" בכדורגל הישראלי. "לא איכפת לי שהוא בא לעבודה כל יום - זה קשקושים", אמר שלמה שרף , שבעצמו לא הביא את הנבחרת לשום מקום בקדנציות הרבות מדי בהן תיפקד כמאמנה. יש הטוענים שפרננדז מתנשא, שהוא מנסה להציב יותר מדי שחקנים בתפקידים לא שלהם. מכנים אותו "בלתי הגיוני". מנגד, כפי שניתן היה לראות בברור בקידומים של העיתונות למשחק, גיא לוזון, מאמן הנבחרת הצעירה, מצטייר כמדען במעבדה וכמאמן יסודי ורציני. בלי סוכריות על מקל ושטויות אחרות.

 

במקביל, "בכירים" בהתאחדות הכדורגל מדליפים שהם לא מרוצים מפרננדז ומההתנהלות שלו. מנגד,אנשי מקצוע בהתאחדות  מדברים עליו כאיש רציני שעושה עבודה טובה ומחפש דרכים יצירתיות להתגבר על המחסור החמור שיש לישראלים במגנים - אולי התפקיד החשוב ביותר בכדורגל המודרני.

 

פרננדז לא מושלם. הוא רחוק מלהיות המאמן הדידאקטי שאמור לשפר את הכדורגל הישראלי מהבסיס. הוא חופר לעצמו בור עם הצהרות מטופשות כגון "נגיע ליורו" (כנראה למד משהו מאבי לוזון). הוא לא המושיע של הכדורגל הישראלי. אבל צריך לשים את הדברים בפרופורציה, הוא גם לא אשם בבעיות של הכדורגל הישראלי. הניסויים שלו לגיטמיים כי צריך למצוא פתרון למצב בו יש בלם אחד וחצי לגיטימי לרמה האירופית, ואין אף מגן שיכול לשחק בליגה בכירה באירופה.

 

זה גם לא שהחלוצים שלנו הם מתת אל ושהקשרים ההתקפיים שלנו מככבים בברצלונה וריאל מדריד. לפרננדז גם אין את המנדט לטפל בבעיות חמורות של הכדורגל או בריקבון המקצועי ששורר כאן שנים רבות. זה לא שאם ימנו מחר את אלי גוטמן למאמן הנבחרת הן ייעלמו.

 

אגב, מרסלו ביאלסה פנוי. אם להחליף את פרננדז אז כדאי להביא אחד שיודע. אבל באמת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x