$
עסקי ספורט

הפרמיירליג עשויה להגביל את הוצאות הקבוצות

פיל גארטסייד, יו"ר בולטון וונדררס מהפרמיירליג, אומר שהליגה עשויה להגביל את הוצאות הקבוצות כדי להגביר את היציבות הפיננסית בליגה המכניסה ביותר בעולם

סוכנויות הידיעות 15:0311.11.10

לפי פיל גארטסייד, יו"ר בולטון וונדררס מהפרמיירליג, הליגה עשויה להגביל את הוצאות הקבוצות על מנת להגביר את היציבות הפיננסית בליגה המכניסה ביותר בעולם.

 

רוב הקבוצות בליגת הפרימיירליג, הליגה העשירה בעולם, מפסידות כסף. בשנה שעברה פורטסמות', שהיתה בחובות של

יותר מ-100 מיליון ליש"ט, הפכה לקבוצה הראשונה שהכריזה על פשיטת רגל בזמן שהותה בליגה הבכירה באנגליה.

 

לפי החוקים החדשים של אופ"א, הפייר פליי הפיננסי שיכנסו לתוקף בעונת 2012/13, לא יוכלו קבוצות שלא מסיימות את העונה עם תקציב מאוזן להתחרות בתחרויות של התאחדות הכדורגל של אופ"א. הפרמיירליג שוקלת לאמץ חוקים דומים שיכנסו לתוקף בעוד שנתיים, כך לפי גארטסייד, אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בפרמיירליג ובהתאחדות לכדורגל.

 

"יש דרכים לסדר את הכללים כדי שיתאימו יותר לכדורגל האנגלי", אמר גארטסייד, "בעלים יוכלו להשקיע בקבוצה, אפשר יהיה לקנות חלוץ ב-10 מיליון ליש"ט, אבל אחר כך אי אפשר יהיה לשלם לו שכר גדול מאוד שלא יאפשר לקבוצה לסיים את העונה עם תקציב מאוזן".

 

גארטסייד וריצ'רד סקאדמור, מנכ"ל הפרמיירליג, דוחפים לאימוץ החוקים החדשים. "ריצ'רד רוצה את זה יותר מכל אחד אחר", אמר גארטסייד. "אני חושב שהוא מודאג מהמצב הפיננסי של חלק מהקבוצות. אנחנו מצליחים להעלות את ההכנסות כל הזמן אבל ממשיכים לאבד כסף. זה מגוחך".

 

לפי הדיווחים מהיום (ה'), רשמה בולטון הפסדים של 34.5 מיליון ליש"ט וכנראה תיאלץ למכור שחקנים כדי לאזן את המספרים. לפי גארטסייד, גארי קאהיל, בלם הקבוצה, ויוהאן אלמאנדר, חלוצה השבדי של הקבוצה, עשויים להימכר כבר בינואר. "אם קבוצת צ'מפיונס ליג דופקת על הדלת אז זה כנראה הזמן למכור".

 

בולטון נמצאת בחוב של 87.5 מיליון ליש"ט והמועדון מנסה להימנע מהישענות על אדווין דייויס, בעל מניות הרוב. ההסבר להפסד, לפי גארטסייד, זה תקציב השכר. "למען ההגינות, יש תשעה שחקנים ללא חוזה בקיץ, חלקם בעלי משכורות גבוהות – נשקול אם נרצה לחדש את החוזים עימם".

 

בשנה שעברה הפסידה בולטון 13.4 מיליון ליש"ט.

 

עדיין באנגליה: מנכ"ל ארסנל, איבן גאזידיס, ישן הלילה ברחוב כדי להעלות מודעות לבעיית ההומלסים. גאזידיס יצטרף ליוזמה של 10 עובדים של ארסנל שישנו ברחוב כחלק מפעולות הצדקה שעושה ארסנל השנה עבור Centrepoint, גוף שמטפל בהומלסים בלונדון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x