$
חסויות וזכויות שידור

שיא חסויות חולצה באירופה: 470.7 מיליון יורו

הפרמיירליג עקפה את הבונדסליגה בהכנסות מחסויות חולצה. כך לפי Sport+Markt בדו"ח חסויות החולצה ה-12 במספר

סוכנויות הידיעות 14:3728.10.10

20 קבוצות הפרמיירליג מכניסות את הסכום הגבוה ביותר מחסות ראשית (חסות חולצה) מבין כל ליגות הכדורגל באירופה. כך לפי בדיקה של חברת שיווק וייעוץ הספורט Sport+Markt. קבוצות הפרמיירליג מכניסות 128 מיליון יורו העונה מהסכמי חסות חולצה – עלייה של 45 מיליון יורו מהעונה שעברה.

 

הבונדסליגה

הכניסה השנה 9.9 מיליון יורו יותר מאשר בשנה שעברה ומכניסה בסך הכל 118.5 מיליון יורו. מבחינת ממוצע, כל קבוצת פרמיירליג (20 קבוצות) מכניסה פחות מאשר קבוצת בונדסליגה (18 קבוצות). בגרמניה מכניסה כל קבוצה 6.6 מיליון יורו מחסות ראשית בממוצע. באנגליה 6.4 מיליון יורו. במקום השלישי סריה A עם הכנסה של 65.9 מיליון יורו בלבד (ירידה של 8.2 מיליון יורו מהשנה שעברה). הסריה A נשארה במקום השלישי למרות שלאציו ופיורנטינה, שתי קבוצות בכירות, משחקות ללא חסות משלמת.

 

צרפת במקום הרביעי (58.7 מיליון יורו) בעיקר בזכות ליברליזציה של חוקי חסויות הספורט מצד חברות הימורים. ספרד במקום החמישי (57.5 מיליון יורו) והולנד במקום השישי 42 מיליון יורו.

 

לפי הדו"ח (European Jersey Report), שיוצא השנה בפעם ה-12 היתה עלייה של 18% מסך חסויות החולצה בששת הליגות הבכירות באירופה - הכנסה של 470.7 מיליון יורו – שיא של כל הזמנים. צמיחה של 75.2 מיליון יורו בסך הכל. לפני עשור ששת הליגות הבכירות הכניסו רק 234.6 מיליון יורו מחסויות חולצה.

 

"15 מועדונים שיפרו את ההכנסה שלהם מחוזי חסות חולצה, ושלושה מחמשת המועדונים עם ההסכמים הכי גבוהים באו מהפרמיירליג", אמר גארת' מור, מנהל ב-Sport+Markt.

 

למנצ'סטר יונייטד וליברפול יש את הסכמי החסות הגדולים ביותר לפי Sport+Markt. הכנסה של 23.6 מיליון יורו בשנה מ-AON ו- Standard Charteredבהתאמה. ריאל מדריד מקבלת 23 מיליון יורו מ-Bwin ובאיירן מינכן 22 מיליון יורו מדויטשה טלקום.

 

"הסקטור הפיננסי חזק ביותר בחסות כדורגל", אמר הרטמוט זאסטרו, מנכ"ל Sport+Markt. הסקטור הפיננסי מכניס 112.5 מיליון יורו לקבוצות הכדורגל באירופה דרך חסויות חולצה, עלייה של 37 מיליון יורו מהעונה שעברה.

 

הכנסות ספונסרשיפ מחברות הימורים עלו ב-40% ל-78.9 מיליון יורו – נתון שהיה יכול להיות יקר יותר אם בגרמניה היו מאפשרים פרסום הימורים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x