$
עסקי ספורט

הבעלים החדשים בליברפול רוצים את "המודל של ארסנל"

ג'ון הנרי, הבעלים של NESV, פוסל החתמות של "שחקנים גדולים"; "אנחנו צריכים להיות חכמים, אמיצים, אגרסיביים. זה אתגר נפלא"

סוכנויות הידיעות 18:1827.10.10

רוי הודג'סון, מנג'ר ליברפול, לא יחתים שחקן גדול בשוק העברות השחקנים שנפתח בחורף. הבעלים החדשים של הקבוצה, חברת NESV, רוצים לסיים את המנהג של המועדון להוציא הרבה כסף על שחקנים - דבר שלפי הערכותיהם פגע בהתקדמות המועדון בשנים האחרונות.

  

NESV, אשר בדקה
את הנתונים המספריים של המועדון במשך מספר שבועות לפני שרכשה אותו ב-300 מיליון ליש"ט, הביעה דאגה מהסכומים שהוציאו המנג'רים על שחקנים חדשים. בשש השנים של רפא בניטס כמנג'ר ליברפול הושקעו יותר מ-230 מיליון ליש"ט בהבאת שחקנים בלבד. בקיץ השקיעה הקבוצה 25 מיליון ליש"ט נוספים על רכישת שחקנים כגון ראול מיירלש, כריסטיאן פולסון, ברד ג'ונס ופול קונצ'סקי.

 

רכישת המועדון על ידי NESV פינתה 36 מיליון ליש"ט שתחת טום היקס וג'ורג' ג'ילט היו מוקצים לתשלום ריביות על חוב של 282 מיליון ליש"ט.

 

"אנחנו צריכים להיות חכמים", אמר ג'ון הנרי, הבעלים של NESV. "אנחנו צריכים להיות יותר יעילים. כשאנחנו מוציאים כסף זה צריך להיות בחוכמה. כל החוזים צריכים להיות הגיוניים לטווח הארוך. צריך להיות חכמים, אמיצים, אגרסיביים. זה אתגר נפלא".

 

הנרי בן ה-61 מודאג בעיקר מהחוזים הגדולים לשחקנים המבוגרים יותר. הוא דורש מודל שיותר דומה לזה של ארסנל, מציאת שחקנים צעירים ומוכשרים והשקעה בבניית קבוצה לטווח הארוך. בנוסף, הוא ידרוש שסכומים גבוהים ישולמו על שחקנים מובילים שהם צעירים מספיק כדי למכור שוב.

 

טום וורנר, יו"ר NESV, הוסיף שליברפול תשקיע יותר במערכת הסקאוטינג. "אנחנו מאמינים שהתשתית למועדון ספורט טוב קשורה בהבנת החשיבות של סקאוטינג".

 

שחקנים ש-NESV כבר שוקלת לרכוש הם סטפן דפואה, קשר נבחרת בליגה, וסטנדארד ליאז' בן ה-22. חברו לנבחרת, אדן האזארד בן ה-19 מליל, גם מועמד. שני השחקנים עשויים לעלות ביחד כ-30 מיליון ליש"ט. איברהים אפלאיי, קשר פ.ס.וו בן ה-24 גם כן מועמד.

 

העברות שלא היו קורות תחת NESV הן רכישת פרננדו מוריינטס בן ה-28 עבור 6.3 מיליון ליש"ט או רובי קין בן ה-28 עבור 20.3 מיליון ליש"ט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x