$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: אלכס פרגוסון מאשים את סוכני הכדורגל

וגם: שבירו גלאס עם מכבי תל אביב עוד שנה, האם תקום קבוצה קוריאנית בפורמולה 1, האם אולימפיאדת 2012 תהיה ללא זיקוקי דינור, אלן אייברסון ישחק בטורקיה ועוד

סוכנויות הידיעות 15:4125.10.10

אלכס פרגוסון, מנג'ר מנצ'סטר יונייטד, האשים את פול סטרטפורד וסוכני הכדורגל בפרשיית העזיבה והחתימה של וויין רוני על חוזה שיא.

 

במהלך שנועד להוריד את הלחץ מוויין רוני, אמר פרגוסון: "כשאחד מהשחקנים המובילים שלך מגיע לסוף החוזה, חייבים לפעמים להחתים אותו על חדש.
הם כולם אותו הדבר. אבל בימינו אתה מתמודד עם סוכנים, שזה קשה. אין בעיה עם השחקנים, אבל חלק מהסוכנים הם קשים".

 

חסות צהובה. האחים יאיר ועופר שבירו, מבעלי חברת שבירו גלאס, חתמו הסכם ספונסר עם קבוצת מכבי תל אביב לעונת 2010-2011, בהיקף של כ-500,000 שקל. זו תהיה השנה השנייה ברציפות ששבירו תפרסם במשחקי מכבי תל אביב. במסגרת ההסכם, קיבלה "שבירו גלאס" את הפרסום הבלעדי על כל השלט ההיקפי הפנימי הקבוע בהיכל נוקיה - שלט באורך של כ-50 מטר.

 

קבוצה קוריאנית? יו"ר התאחדות הספורט המוטורי בקוריאה, צ'ונג יונג צ'ו, מוכן לעזור לכל תאגיד מקומי שירצה לתמוך בהקמת קבוצת פורמולה 1. צ'ונג, שדיבר לאחר פתיחת המסלול בקוריאה (בעלות של יותר מ-222 מיליון דולר), אמר: "אני מאמין באומה הזו, ביכולת שלה לשתף פעולה ובהתאחדות שלנו". דרום קוריאה, שהביאה 60 אלף איש לגרנד פרי הראשון בה, היא בית למספר מיצרניות הרכב המובילות בעולם.

 

חוויה אולימפית. קשה לדמיין את טקס הפתיחה באולימפיאדת לונדון 2012 ללא מראם המרהיב של זיקוקין הדי נור המכסים את שמי בירת אנגליה. ובכל זאת, בימים האחרונים נראה כי זה בהחלט יכול להיות המצב. מכנס הוועד האולימפי הבינלאומי, שהתכנס בימים האחרונים באקפולקו, עולה כי המסורת ארוכת השנים של זיקוקים באולימפיאדות עשויה להיעלם בעוד פחות משנתיים. זאת מתוך דאגה לנזק הרב שגורמים הזיקוקים לאיכות הסביבה והחשש לשריפות, כפי שהתרחש לפני שנתיים בבייג'ינג.

 

"אני לא יכול לדמיין את טקס הפתיחה בלי זיקוקים", סיפר נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, ז'ק רוג, "אולי זה עניין של טעם, אבל בשבילי יותר חשובה השפעת הזיקוקים מאשר הסביבה. אם זה משמעותי, אז אפשר לוותר על כך".  רוג אמור להיפגש ולעלות את הנושא עם ועדת איכות הסביבה של לונדון 2012. בתוך כך, מנכ"ל הוועד האולימפי של סרי לנקה, מקסוול דה סילבה, הציע פתרונות טכנולוגים חלופיים לבעיה כגון שימוש בלייזרים כתחליף לזיקוקים.

 

מארס טורקי. אלן אייברסון, כוכב פילדלפיה 76 לשעבר, חתם בבשיקטאש הטורקית עבור סכום של 8 מיליון דולר - כולל בונוסים והטבות. הגארד בן ה-35 צפוי לחתום על החוזה בן השנה בקרוב. החוזה לא יכלול הבטחה כתובה כי לא יוטלו קנסות בשל עבירות משמעת במהלך שהותו בטורקיה, לפי הפשרה אליה הגיעו הצדדים. אייברסון שקל לאחרונה אופציה שונה לחלוטין, מעבר לליגה הסינית, אולם החליט לבסוף כי הקבוצה הטורקית, שמשחקת ביורוקאפ, הינה רצינית בכוונותיה. בבשיקטאש עושים מאמצים רבים על מנת להנחית מספר ספונסרים שיסייעו להבאת השחקן, ולארגן קמפיינים פרסומיים בהשתתפותו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x