$
עסקי ספורט

סידרו להם ת'חיים: ליגת העל בכדורסל תהיה ליגת לוטו

מפעל הפיס אישר אמש את הסכם החסות עם מנהלת ליגת-העל בכדורסל. הסכם החסות צפוי להיחתם בימים הקרובים ותוקפו שלוש שנים, בעלות של 10 מליון שקל לשנה הראשונה

אביתר לנג 13:2325.10.10

 

מפעל הפיס אישר אמש את הסכם החסות עם מנהלת ליגת העל בכדורסל. הסכם החסות צפוי להיחתם בימים הקרובים ותוקפו שלוש שנים, בעלות של 10 מליון

שקל לשנה הראשונה. לפי הערכות ההסכם לשלוש שנים יהיה שווה כ-12 מיליון שקל בשנה בממוצע.

 

ההסכם קובע כי מפעל הפיס שומר לעצמו את הזכות לבחון בתום כל שנה את המשך התקשרותו בהסכם.

 

ההסכם מייצג עלייה ניכרת בהכנסות מספונסר ראשי – עלייה מ-7.5 מיליון שקל בעונה האחרונה.

 

במסגרת הסכם החסות מפעל הפיס יהיה המפרסם הראשי של ליגת העל בכדורסל "ליגת לוטו" ובתמורה יקבל פרסום נרחב על גבי חולצות שחקני הליגה,במסכי הטלוויזיה במשחקי ליגת לוטו, מסכי הלדים, העיתונות הכתובה, אתרי הספורט הפופולאריים השונים וכמובן מיתוג מלא באולמות המשחקים של ליגת לוטו, כולל על עיגול האמצע בכל האולמות.

 

כמו כן, נקבע במסגרת ההסכם, כי מפעל הפיס רשאי לרתום את שחקני קבוצות ליגת-העל למשחקי כדורסל התנדבותיים שיתקיימו באולמות מרכזי פיס קהילתיים, לטובת תושבי ערי פריפריה. בנוסף, רשאי מפעל פיס להנפיק כרטיסי חיש-גד תוך שימוש בשמות קבוצות הליגה ושחקניה, ללא תוספת תשלום וכן להסתייע בהופעתם של שחקני הליגה בנקודות מכירה של מפעל הפיס במסגרת קידום מכירות. עוד קובע ההסכם, כי תעמוד לזכות מפעל הפיס האפשרות לחלק לקהילה 100 כרטיסי כניסה חינם לכל אחד ממשחקי הליגה.

 

יו"ר המנהלת אבנר קופל ברך על הסכם השיווק: "אני חושב שההסכם החדש מהווה נקודת מפתח חשובה הן למפעל הפיס והן למהלת ליגת העל. מפעל הפיס עשה נכון. הוא חתם עימנו על הסכם שיווקי שיחשוף אותם לקהל יעד חדש וגדול מאד ואני מברך אותם על כך. במקביל, גם הטוטו-ווינר שאני אישית מעריך אותם מאד, נמצאים איתנו בשלבי סיכום של משא ומתן להסכם שיווקי משני".

 

שאול סוטניק מנכ"ל מפעל הפיס ציין: "ההסכם עם ליגת העל בכדורסל מאפשר למפעל הפיס לפנות לקהלי יעד חדשים, קהל אוהדי ספורט וכדורסל בפרט. הנוכחות של מפעל הפיס בעולם הספורט תאפשר לנו לחזק את תדמית מפעל הפיס כגוף שתומך הקהילה במסגרת הספורט ובנוסף תהווה פלטפורמה לקידום מוצרי הפיס השונים".

  

גורם נוסף בהמנהלת הוסיף כי בעונה הראשונה תקבל המנהלת 10 מיליון שקל, כשבעונה שלאחריה הסכום יקפוץ ל 13 מיליון ובשנה האחרונה להסכם, המנהלת תשלשל לחשבון הבנק שלה כ-14 מיליון שקל ממפעל הפיס. 

 

במקביל וכפי שציין קופל, עובדת המנהלת על הסכם החסות המשני מול הטוטו ווינר, בו אמורה המנהלת לקבל כשני מיליון שקל נוספים בכל עונה עבור שיווק וחסויות.

 

במידה וגם ההסכם עם הטוטו-ווינר ייסגר, אמורות קבוצות ליגת העל להרוויח משמעותית מהנושא, שכן הערכות הן שהסכום אותו יקבלו מן המנהלת, 900 אלף שקל, כמעט ויוכפל הסכום שמועבר לכל קבוצה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x