$
עסקי ספורט

ברצלונה מצפה להפסד של 21 מיליון יורו העונה

"ההוצאה על משכורות הייתה גבוהה בהרבה ממה שחשבנו", מודים בקבוצה, שצפויה לסיים עונה שנייה ברציפות בהפסדים ענקיים. עם זאת קיימת אופטימיות לגבי העתיד: לפי התחזית את העונה הבאה יסיימו ברווח של יותר מ-15 מיליון יורו

רונן וודלינגר 15:5721.10.10

זה היה שבוע לא קל עבור סנדרו רוסל, הנשיא החדש של ברצלונה, ועבור ההנהלה שלו.

 

במהלך השבוע התקיימה אסיפת הנציגים של חברי המועדון – הראשונה תחת הנהגתו של רוסל – במסגרתה אישרה האסיפה את הצעת התקציב לעונת 2010-2011. לפי התקציב שהוצג אמורה העונה הנוכחית להסתיים

בהפסד של לא פחות מ-21 מיליון יורו. רק לפני 4 חודשים, במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות, העריך סגן הנשיא לענייני כספים, חאבייר פאוס, שהעונה הזו תסתיים ברווח של כמעט 35 מיליון יורו.

 

אז מאיפה נולד הפער הזה? מקורות בבלאוגראנה מסבירים שעיקר הההבדל נעוץ בכך שחברת ראיית החשבון של המועדון, "דלויט", מאלצת את המועדון לכלול בתקציב מראש הפסד של 38 מיליון יורו כתוצאה מהמכירה הכושלת של זלאטן איברהימוביץ'. כזכור, החלוץ השבדי נמכר בתחילת העונה למילאן תמורת 25 מיליון יורו – רק שנה אחרי שבארסה רכשה אותו מאינטר עבור 69.5 מיליון יורו.

 

מרכיב נוסף בתקציב שגרם להפסד קשור לעלויות השכר הגבוהות של עובדי המועדון בשנה החולפת. לפי הנתונים שהציג פאוס, בארסה הוציאה בשנה שעברה 235.2 מיליון יורו על סעיף המשכורות, נתון שמהווה 57% מההכנסות של הקבוצה בשנה שעברה. "ההוצאה על משכורות הייתה גבוהה בהרבה ממה שחשבנו", מודים בקבוצה.

 

בברצלונה שוקלים עתה גם למכור את החסות המרכזית (חסות חולצה) כדי להכניס עוד כסף לקופת המועדון.

 

אולם למרות הנתונים הגרועים, במועדון אופטימיים לגבי התוצאות הכספיות העתידיות וצופים כי המועדון יעבור כבר בעונה הבאה לרווח נקי של 15-20 מיליון דולר. לפי התחזיות, עוד שנתיים יגדל הרווח ל-30 מיליון יורו, ובעונת 2013-2014 כבר יגיע ל-50 מיליון יורו. אם תצליח בארסה לעמוד בתחזיות הללו, זה אמור לשרת את המטרה המרכזית של ההנהלה: צמצום החוב העצום ב-150 מיליון יורו, כך שב-2016 – השנה שבה תסתיים הכהונה של רוסל – יסתכם החוב ב-280 מיליון יורו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x