$
עסקי ספורט

נייקי תלביש את בוקה תמורת 30 מיליון דולר ל-4 שנים

מדובר ההסכם הגדול ביותר מסוגו בתולדות דרום אמריקה אשר יציב את מוצרי הקבוצה בשורה אחת עם קבוצות כמו ברצלונה ומנצ'סטר יונייטד

רונן וודלינגר 13:0220.10.10
בוקה ג'וניורס מנהלת משא ומתן עם חברת נייקי לחתימת חוזה ספונסרשיפ חדש בין הצדדים, כך מדווח עיתון הספורט הארגנטינאי "אולה". לפי הדיווח, עלות ההסכם מוערכת ב-30 מיליון דולר ל-4 שנים ואם הוא ייצא לפועל יהיה זה ההסכם הגדול ביותר מסוגו בתולדות דרום אמריקה.

 

כתבי העיתון
לא שכחו גם לעקוץ את היריבות העירוניות של בוקה ולציין כי הסכום המדובר כפול מזה שמקבלת כיום היריבה העירונית, ריבר פלייט, בעסקת הספונסרשיפ שלה, וגדול פי 20 ממה שמרוויחה כיום קבוצת ראסינג קלוב.

 

עוד דווח בידיעה כי החוזה המיועד מתוכנן לשנים 2015-2012 והוא אמור להציב את המוצרים של בוקה בקטגוריה העליונה של מוצרי הספורט של נייקי, יחד עם אלה של קבוצות כמו ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד ואינטר מילאנו. החוזה כבר אושר באופן עקרוני על ידי הנהלת הקבוצה והוא צפוי להיות מובא להחלטה של אסיפת הנציגים של חברי המועדון ב-29 בחודש.

 

המגעים הללו מתקיימים במקביל לדיווחים על כך שחברת מוצרי הספורט הברזילאית אולימפיקוס הגישה לקבוצה מבואנוס איירס הצעה בסך 6 מיליון דולר כדי שהשחקנים ילבשו חולצות עם הסמל שלה. עם זאת, לנוכח ההצעה של נייקי, נראה כי אולימפיקוס תיאלץ לסגת ואוהדי הקבוצה הארגנטינית לא ייאלצו לחזות בסמל של חברה ברזילאית מתנוסס על חולצות המועדון. מנגד, יש בארגנטינה מי שטוענים כי אנשי נייקי מפריחים לאוויר סכומים שונים ומנהלים מגעים עם כמה קבוצות במקביל, והכל כדי להוריד בסופו של דבר את גובה ההסכם עם בוקה.

 

שיתוף הפעולה בין ענקית ההלבשה מארצות הברית ומועדון הפאר הארגנטיני החל ב-1996, עם בחירתו של איש העסקים מאוריסיו מאקרי כנשיא המועדון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x