$
עסקי ספורט

השייח' מאנסור כבש את מקום הראשון ברשימת העשירים של פור-פור-טו

בעליהן של מנצ'סטר סיטי, ק.פ.ר וארסנל הם העשירים ביותר. פאביו קאפלו המנג'ר הכי עשיר ודיוויד בקהאם נותר בראש רשימת השחקנים

סוכנויות הידיעות 09:1207.10.10

שייח' מאנסור בין-זאייד, בעליה של מנצ'סטר סיטי ויורש העצר של אבו דאבי, הוא האיש העשיר בכדורגל האנגלי. כך לפי רשימת העשירים של מגזין הכדורגל פור-פור-טו שפורסמה היום (ה') במהלך אירוע Leaders In Football בסטמפורד ברידג', לונדון. למאנסור הון של 20 מיליארד ליש"ט אשר מציב

אותו במקום הראשון, לאחר שבשנה שעברה הוצב במקום השני בלבד עם הון של 17 מיליארד ליש"ט.

 

במקום השני השנה ניצב לאקשמי מיטאל, מבעליה של ק.פ.ר מליגת המשנה באנגליה, אשר מחזיק בהון מעורך של 17 מיליארד ליש"ט (ירידה מ-18.4 מיליארד ליש"ט, שהקנו לו את המקום הראשון בשנה שעברה). במקום השלישי, עלייה ממקום תשיעי ומהון של 1.3 מיליארד ליש"ט ל-8 מיליארד ליש"ט, עומד אחד מבעליה של ארסנל - אלישר אוסמאנוב. רומן אברמוביץ', בעליה של צ'לסי אשר תפס את המקום השלישי בשנה שעברה, ירד השנה למקום הרביעי עם הון של 7.8 מיליארד ליש"ט. את החמישיה הראשונה סוגרת משפחת ליבהר השוויצרית, כניסה חדשה היישר לצמרת. ליבהר, הבעלים של סאות'המפטון, מחזיקה בהון של 3 מיליארד ליש"ט.

 

את העשירייה הראשונה משלימים: ג'ו לואיס (טוטנהאם, 2.7 מיליארד ליש"ט); דני אוברייאן (סלטיק, 1.73 מיליארד ליש"ט); סטנלי קרונקי (ארסנל, 1.85 מיליארד ליש"ט); משפחת גלייזר (מנצ'סטר יונייטד, 1.5 מיליארד ליש"ט); ברני אקלסטון (ק.פ.ר, 1.466 מיליארד ליש"ט).

 

המנג'רים העשירים ביותר מובלים על ידי פאביו קאפלו, מאמן נבחרת אנגליה, עם הון של 36 מיליון ליש"ט (עלייה מ-30 מיליון ליש"ט בשנה שעברה); רוי קין מאיפסוויץ' במקום השני (28 מיליון ליש"ט); אלכס פרגוסון (26 מיליון ליש"ט), קרלו אנצ'לוטי (צ'לסי, 21 מיליון ליש"ט) וארסן ונגר (ארסנל, 17 מיליון ליש"ט) סוגרים את החמישייה הראשונה.

 

את דירוג השחקנים מוביל דיוויד בקהאם שחווה ירידה בהונו האישי, מ-125 מיליון ליש"ט ל-100 מיליון ליש"ט, אך עדיין נותר במקום הראשון. אחריו בחמישייה הפותחת נמצאים מייקל אואן (מנצ'סטר יונייטד, 40 מיליון ליש"ט), ריו פרדיננד (מנצ'סטר יונייטד, 34 מיליון ליש"ט), סול קמפבל (ניוקאסל, 31 מיליון ליש"ט) וראיין גיגס (מנצ'סטר יונייטד, 27 מיליון ליש"ט).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x