עסקי ספורט

לארסן ונגר יש 50 מיליון ליש"ט לרכש

ארסנל צפויה להודיע על הכנסות שיא בדו"ח השנתי. צ'לסי קיבלה הוראה מרומן אברמוביץ' לצמצם בהוצאות

סוכנוית הידיעות 12:4419.09.10

האם ארסן ונגר עומד לצאת לקניות? ארסנל צפויה לחשוף השבוע כי ברשותה 50 מיליון ליש"ט אותם היא יכולה להוציא על רכישת שחקנים חדשים. כך לפי "המייל און סאנדיי". לפי הדיווח, ארסנל תודיע כי בשנה הפיסקלית שהסיימה ביוני היא הפחיתה את החוב שלה (236 מיליון ליש"ט) וכי הכנסות

המועדון עמדו על סכום שיא של כ-220 מיליון ליש"ט.

 

הדיווח כם יראה שוונגר הוציא רק 10 מיליון ליש"ט בקיץ על רכישת שחקנים. לפי הנהלת ארסנל, 70% מכלל ההכנסות ממכירת שחקנים אמורות להיות מוקדשות לרכישת שחקנים חדשים.

 

עוד מעיתוני יום ראשון באנגליה: רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי, הודיע למועדון כי לא יממן יותר רכישות גדולות של שחקנים. בנוסף, כמה מהשחקנים חתמו על הורדת מחירי הבונוסים שלהם מזכייה בתארים. אברמוביץ' הודיע למועדון כי יפעל לפי יכולותיו הכלכליות, וכי לא יסבול יותר הפסדים כספיים אדירים.

 

אברמוביץ', שעם כניסתו למועודן השקיע 230 מיליון ליש"ט ברכש בתוך שנתיים, הורה למועדון להוריד את תקציב השכר. בהתאם לזאת ג'ו קול, שהרוויח 5 מיליון ליש"ט בשנה, שוחרר לטובת יוסי בניון, שמרוויח 2.5 מיליון ליש"ט בשנה (והובא ב-5 מיליון ליש"ט). ראמירש, שהובא ב-16 מיליון ליש"ט, מרוויח מיליון ליש"ט בשנה - הרבה פחות ממיכאל באלאק.

 

צ'לסי עדיין חייבת 726 מיליון ליש"ט לאברמוביץ'. הקבוצה הפסידה 493 מיליון ליש"ט מאז 2003 – כולל הפסד של 140.2 מיליון ליש"ט בשנת 2005. הדו"חות האחרונים מראים כי הקבוצה הפסידה כ-44 מיליון ליש"ט ב-2009.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x