$
עסקי ספורט

מחקר: תעשיית הכדורגל באירופה שווה 12 מיליארד יורו בשנה

לפי הנתונים, לברצלונה יש את מספר האוהדים הרב ביותר באירופה - 57.8 מיליון; ריאל מדריד שנייה עם 31 מיליון

סוכנויות הידיעות 19:3311.09.10
תעשיית הכדורגל באירופה שווה 12 מיליארד יורו בשנה - כך עולה ממחקר שערכה חברת ייעוץ הספורט Sport+Markt. לפי המחקר, כ-250 מיליון איש בגילאים 16 עד 69 מתעניינים במשחק.

  

גארת' מור, מנהל ב-Sport+Markt, אמר: "כדורגל הוא חלק חשוב מחיי אנשים. ההזדמנויות לצמיחה אדירות
- והמועדונים צריכים לטפל בהן באופן נכון".

  

לפי הבדיקה, שנערכה ב-17 מדינות, מספר האוהדים הרב ביותר הוא ברוסיה - 46.2 מיליון. בגרמניה ישנם 34.5 מיליון אוהדים למשחק, ובבריטניה - 25 מיליון.

  

לברצלונה, לפי המחקר, יש את מספר האוהדים הרב ביותר באירופה - 57.8 מיליון. אגב, בסקר שנערך בתחילת 2009 נמצא כי מספר האוהדים של בארסה עומד על 44 מיליון. לפני הנתונים העדכניים, ריאל מדריד נמצאת במקום השני עם 31.3 מיליון אוהדים ומנצ'סטר יונייטד שלישית עם 30.6 מיליון.

  

לדינמו קייב האוקראינית יש 5.3 מיליון אוהדים אבל היא הקבוצה שבה תומך השיעור הגבוה ביותר מקרב האוכלוסייה - 47% מתושבי המדינה מעודדים אותה. 

  

לפי Sport+Markt מספר הנשים המתעניינות במשחק נמצא בעלייה. "מאז המונדיאל יותר נשים עוקבות אחר מועדונים ספיציפיים", אמר הארטמוט זאסטראו, מנכ"ל Sport+Markt. "רוב האוהדים הם עדיין גברים, אבל בעשר השנים האחרונות גדל נתח הנשים בקרב האוהדים, והספורט הפך מגברי לחלוטין ליותר מגוון".

 

לפי המחקר, הכדורגל עדיין לא מגלגל 12 מיליארד יורו בשנה - אבל אם המועדונים יידעו לנצל את האהדה העצומה לכדורגל באירופה, הם יוכלו ליהפך לתעשייה המגלגלת את הסכום האמור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x