$
עסקי ספורט

מה הקשר בין גאידמק לשירותים בווסרמיל?

מלבד כך שהעסק מסריח - יש כאן עניין חמור של זלזול באוהדי הכדורגל הישראלי. והרשויות שאמורות להגן עליהם עומדות מהצד

אוריאל דסקל 13:0102.09.10

ארקדי גאידמק, האיש שהשקיע 400 מיליון שקל בבית"ר ירושלים בשביל לזכות בפופולריות וחשיפה אדירה והותיר אותה ללא שום נכס, לא מאשר העברת אחוזים מהקבוצה לעמותת האוהדים. האיש שהכניס את המועדון לחובות שכמעט הביאו אותו לפשיטת רגל (וחבל שזה לא קרה, כי אז הוא לא היה הבעלים הרשום)

מסר, באמצעות עורך דינו הישראלי, כי "לא חושב שהמהלך יביא תועלת לקבוצה, מכיוון שלא מדובר בסכום כספי גבוה. אלמנט כזה רק יפגע בקבוצה בעתיד, כי זה יקשה על מכירתה".

 

נכון, עמותת האוהדים לא הצליחה לגייס את כל הכסף שקיוותה - אבל לפחות היא גייסה (חצי מיליון שקל). וברגע שתיכנס למבנה הבעלות של בית"ר תוכל לגייס אפילו יותר. זה קריטי מבחינתה.

 

גאידמק לא הכניס שקל לבית"ר ירושלים כבר שנתיים. יותר מזה - הוא אמר שהוא מוכן לתת את המועדון בחינם. למה הוא מקשה? למה הוא חושב שהוא יודע מה טוב לקבוצה?

 

איציק קורנפיין צריך לצאת לקרב משפטי נגד ההחלטה ההזויה של גאידמק. הוא חסך לגאידמק עשרות מיליונים, והגיע הזמן לחתוך אותו לגמרי מהקבוצה. שלא ידבר עליה, שלא ידבר איתה - ושיישאר ברוסיה. האוהדים צריכים להתחיל לדאוג מכך שלגאידמק, שמזלזל ברצון של אוהדי הקבוצה שלו, עדיין יש מלה בבית"ר.

 

נושא קשור אבל מכיוון אחר. אתמול בערב אושר בישיבת מועצה בעיריית באר שבע תקציב של כ-300 אלף שקל להקמת תשתית ביוב ושירותים קבועים באיצטדיון וסרמיל, שנבנה ב-1959. עמותת "גאוות הנגב", שכוללת את אוהדי הקבוצה, בירכה את עיריית באר שבע ואת חברת כיוונים על היוזמה. "אנו בטוחים שהחלטה זו תשפר את חווית הצפייה ומקווים שתביא עוד נשים ומשפחות למשחקי הקבוצה", נמסר בהודעתה.

 

אתם מבינים? צריך להודות לעירייה שבנתה שירותים באיצטדיון אחרי 50 שנה. אין דברים כאלה בעולם. באמת. ואיפה היה המועדון כל השנים הללו?

 

300 אלף שקל - זו העלות של הקמת מתקן שהוא חובה בכל בית עסק. 300 אלף שקל הם פחות מעלות של שחקן זר מברזיל - שלא עושה דבר מלבד לקחת את הכסף וללכת לשחק בליגה האיסלנדית אחרי שנה.

 

במשך 50 שנה הפועל באר שבע והעירייה פשוט ירקו בפני האוהדים. נקווה שלפחות באיצטדיון הבא שיוקם בבאר שבע (יש תוכניות כאלו אבל גם יש תוכניות לרכבת קלה בתל אביב) יהיו שירותים.

 

ועוד שאלה: איפה ההתאחדות לכדורגל שאמורה להגן על האוהדים מפני גבירים ציניים ואיצטדיונים ביזיוניים?

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x