$
עסקי ספורט

ארסנל ואתלטיק בילבאו - הקבוצה הזרה והכי פחות זרה באירופה

השחקנים הלא אנגלים שיחקו 93.3% דקות מתוך כלל הדקות ששיחקו שחקני התותחנים, בעוד רק ספרדים שיחקו במדי אתלטיק בילבאו בעונה שעברה. הליגה הצרפתית היא הליגה הכי מקומית, עם 31.8% דקות משחק לזרים

סוכנויות הידיעות 14:5617.08.10

ארסנל היא הדוגמה הקיצונית ביותר לקבוצת כדורגל "עם הרכב זר" מתוך חמש הליגות הבכירות באירופה בעונה שעברה, כשהשחקנים הלא אנגלים שיחקו 93.3% מהדקות ששיחקו סה"כ כל שחקני התותחנים.

 

כך עולה מהסקירה השנתית של שוק העבודה של שחקני הכדורגל האירופים, המתפרסמת זו השנה

החמישית על ידי ארגון Professional Football Players Observatory בשוויץ (PFPO).

 

הסקירה בוחנת את המגמות הקיצוניות בפרמיירליג האנגלית, בליגה הבכירה בספרד ובגרמניה, בסריה A באיטליה ובליגה 1 בצרפת, ומנתחת את הרכבי הקבוצות, זמני המשחק, לאומים, גילאים ופקטורים אחרים.

 

ארסנל, כאמור, הייתה הקבוצה ה"זרה" ביותר בעונת 2009-10 בקרב 98 הקבוצות שהשתתפו בסקירה. אתלטיק בילבאו, שמחזיקה במדיניות של החתמת שחקנים באסקים בלבד, נבחרה לקבוצה הכי פחות "זרה": זו הקבוצה היחידה במסגרות הבכירות באירופה שלא שיתפה שחקן זר אחד לאורך כל העונה.

 

בדומה לארסנל, הפרמיירליג ממשיכה להסתמך על שחקנים זרים. כמות השחקנים הזרים בפרמיירליג עמדה על 59.8% - השיעור הגבוה בכל הזמנים, לכל ליגה שהיא. בבונדסליגה הגרמנית שיעור הזרים ירד ל-47.4%, באיטליה שיחקו 42.1% זרים, בספרד כמות הזרים ירדה תוך שנתיים ב-11% ל-32.8% ואילו הליגה הצרפתית היא הליגה הכי מקומית, עם 31.8% דקות משחק לזרים.

 

קשישי מילאן

 

הסקר בדק גם את ממוצע הגיל בכל קבוצה ובכל ליגה. מהתוצאות עולה שמילאן היא הקבוצה הקשישה ביותר לפי ממוצע גיל של שחקנים על המגרש - 29.62. אלופת אירופה אינטר לקחה טרבל עם ממוצע גיל של 28.98 (מקום חמישי באירופה), בעוד שטולוז הצרפתית היא הקבוצה הכי צעירה ששיחקה בעונה שעברה באירופה - ממוצע גיל 24.05.

 

ריאל מדריד, למרות שהעמידה סוללת כוכבים מרשימה, היתה אחת הקבוצות הכי צעירות באירופה בעונה שעברה עם ממוצע גיל 25.18.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x