$
עסקי ספורט

אמירייטס הבטיחו את המשך הספונסרשיפ לארסנל

חברת התעופה מאיחוד האמירויות מרוויחה חשיפה אדירה ב-8 מיליון דולר שהם משלמים עבור זכות השם לאצטדיון האמירייטס. ארסן ונגר רוצה תארים השנה או שישנה את מדיניות הנוער של המועדון

סוכנויות הידיעות 15:1715.08.10

נותנת החסות הראשית לארסנל,אמירייטס איירליינס, ציינה כי תמשיך את החסות הגדולה שלה לשם האצטדיון של ארסנל. "החסות ללא ספק תמשיך", אמר סגן חברת התעופה מהאמיריויות, סר מוריס פלאנגאן.

 

אמירייטס חתומה על הסכם בן 15 שנה עם קבוצת הפרמיירליג לפיו נקרא האצטדיון בן

60 אלף המקומות באשברטון גרוב "אצטדיון אמירייטס". החברה חתומה גם על הסכם חסות ראשי עם הקבוצה ובסך הכל תשלם 157 מיליון דולר על ההסכם. מדובר "מציאה פנטסטית" לפי פלאנגאן.

 

בסך הכל משלמת האמירייטס 8 מיליון דולר בשנה על החשיפה האדירה שמעניק לה האצטדיון של ארסנל – סכום מגוחך. "זה סכום נמוך מאוד בשביל החשיפה שארסנל, אחת משלוש הקבוצות המובילות בפרמיירליג, מעניקה לנו", מסרה החברה.

 

ההסכם נחתם ב-2004 וימשיך עד 2019 לפחות. ארסנל לבטח תבקש סכום גבוה הרבה יותר מהסכום שהיא מקבלת כעת עבור חסות השם לאצטדיון שלה.

 

בצד המקצועי ארסנל, שמתחילה היום את קמפיין הפרמיירליג שלה בליברפול, החתימה בסוף השבוע האחרון את ארסן ונגר על הארכת חוזה לשלוש שנים. המנג'ר הבטיח לסיים את קריירת האימון של בארסנל והבטיח כי הוא ישנה את מדיניות הגיוס שחקנים שלו אם העונה הקבוצה לא תזכה בתארים.

 

"אנחנו צריכים להביא תארים עכשיו. בחמש השנים האחרונות הרכבנו קבוצה צעירה ועשינו את המיטב בזה שנשארנו בארבע הגדולות. אבל עכשיו הגיע הזמן גם לזכות בתארים", אמר ונגר, שסיפר על התיסכול בניסיון להחתים שחקנים. "במשך שנים לא היה לנו כסף, עכשיו יש לנו כסף ואנחנו לא יכולים למצוא שחקנים לקנות. להרבה קבוצות יש שחקנים טובים שהן לא מוכנות למכור לנו. בגרמניה, למשל, הקבוצות במצב פיננסי איתן. גם בצרפת המועדונים מנוהלים היטב ולא חייבים למכור. באיטליה יש פחות שחקנים שיכולים לחזק את ארסנל כעת. באנגליה השוק לא זז".

  

ונגר, שאמר כי "הלב שלי שייך לארסנל", הוסיף גם שהחוק החדש של הפרמיירליג, שמחייב כל קבוצה לרשום 25 שחקנים בלבד, שמתוכם 8 שחקני בית – יפגע בעיקר בקבוצות הגדולות. "חלק מהקבוצות באנגליה משחקות 40 משחקים, חלק 65 משחקים. זה 25 משחקים יותר. אם אתה משחק 65 משחקים אתה צריך יותר מ-25 שחקנים". הוא טוען גם שלפי חוקי פיפ"א שחקן שמשחק פחות מ-10% מהמשחקים של הקבוצה שלו יכול לדרוש מפיפ"א לעזוב את המועדון בהעברה חופשית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x