$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

איזה אצטדיון נבחר לחשוב ביותר בעולם?

מגזין SportsPro Media בחר את האצטדיונים החשובים ביותר בעולם - חישוב שכלל פקטורים כגון חדשנות לצד מסורת. הבחירה הראשונה מפתיעה. גם השנHיה

סוכנויות הידיעות 15:1807.07.10

אצטדיון המשחקים העולמיים בעיר קאוסיונג בטיוואן דורג כמתחם הספורט החשוב ביותר בעולם על ידי המגזין SportsPro Media, כתב עת חודשי לתעשיית הספורט.

 

עם קיבולת של 55 אלף, האצטדיון שנבנה ב-2009 כולל 8,844 פאנלים סולאריים, שהופכים אותו למתחם הספורט הסולארי הגדול ביותר

בעולם. האצטדיון תוכנן על ידי טויו איטו, והוא מייצר מספיק אנרגיה שמספקת 75% מהחשמל שהוא צורך במהלך אירוע, וכשהוא אינו בשימוש מספק אנרגיה ל-80% מהאזורים הסמוכים.

 

במקום השני דורג מסלול המירוצים המרהיב מיידאן בדובאי שנבנה בעלות של 2 מיליארד דולר, ואחריו אצטדיון הקאובויז בדאלאס, אצטדיון וומבלי בלונדון וסוקר סיטי ביוהנסבורג, דרום אפריקה.

 

הרשימה שפורסמה במהדורת חודש יולי של מגזין SportsPro Media, היא הראשונה שמהווה דירוג בינלאומי של מתחמי הספורט החשובים ביותר בעולם. הרשימה כוללת מתחמים מ-13 מדינות שונות. ארצות הברית סיפקה 9 מקומות, בריטניה 4 ולאיחוד האמירויות יש 3. לגרמניה, ספרד, אוסטרליה ויפן יש 2 מתחמים כל אחת. ברמת הערים, הרשימה כוללת 4 מתחמים מלונדון, 3 מניו יורק ו-2 מדובאי ואינדיאנפוליס.

 

"הכי חשוב לזכור שלא מדובר ברשימה של האצטדיונים הטובים ביותר בעולם" מסביר עורך SportsPro Media דיויד קושמן. "זה דירוג של האצטדיונים החשובים ביותר. לקחנו בחשבון הרבה פקטורים, כולל גודל, היסטוריה, מודרניזציה ותשתיות, אך גם בחנו את הטכנולוגיה של כל אצטדיון, בנוסף לגיוון, מקוריות וביצועים מסחריים. אצטדיון המשחקים העולמיים הוא אולי לא הגדול ביותר בעולם או נמצא בשימוש הרב ביותר, אך אין ספק שהודות לעיצובו הידידותי לסביבה הוא בין המשמעותיים ביותר ויכול בהחלט להוות מודל לדור הבא של אצטדיונים. ובזכות כך זכה במקום הראשון, וגבר על כמה ממתקני הספורט ההיסטוריים ביותר בעולם – כמו פנוואי פארק, אוגוסטה ופארק הקריקט של מלבורן – וחלק מהמתקנים החדשים המרהיבים ביותר כמו מיידאן וסוקר סיטי. אולם בסופו של דבר זוהי רשימה סובייקטיבית ואנחנו לא מתנצלים על כך. כל מתחם שנכנס לרשימה עשה זאת בצדק – כל אחד בשל סיבות אחרות".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x