$
עסקי ספורט

האם ברצלונה במשבר כלכלי?

המועדון מחפש בנקים שיעניקו לו הלוואה של 150 מיליון יורו. החוב גדל ויש ספקות לגבי היציבות הכלכלית של מדיהפרו – הגוף שרכש את זכויות השידור של בארסה

סוכנויות הידיעות 11:3607.07.10

 

ברצלונה, אלופת ספרד, במשא ומתן עם מספר בנקים על קבלת הלוואה בשווי 150 מיליון יורו – זאת לאחר שמספר שחקנים קיבלו את משכורותיהם באיחור.

 

בשבוע
שעבר הודיעה ברצלונה על הכנסות שיא של 445.5 מיליון יורו – צמיחה של 16% ורווחים של 9 מיליון יורו. ואולם – עלויות תחזוקת הקבוצה עלו ב-40 מיליון יורו, כולל בונוסים לשחקנים ולצוות המקצועי.

 

סנדרו רוסל, נשיא המועדון החדש, הוציא הודעה לתקשורת שמנסה להרגיע את החששות ממשבר כלכלי שעשוי לפגוע במועדון. "חברי המועדון יכולים להרגיש בטוחים, המועדון לא פושט רגל. השבוע נקבל כלים שיאפשרו לנו לחסוך כסף וחשוב לעמוד בהתחייבויות חשובות כגון תשלום לשחקנים, לצוות האימון ולעובדים".

 

המקור הגדול ביותר להכנסה של ברצלונה – הסכם הטלוויזיה בשווי מיליארד יורו – נמצא כעת בסכנה. סוכנות הספורט Mediapro הגישה בקשת הגנה מפשיטת רגל לבית המשפט. למרות שבברצלונה הודיעו כי קיבלו ערבויות לכך שלא יהיו עיכובים בתשלומים, המועדון בסכנה לאיבוד ההכנסה הזו. זאת כי בניגוד להסכם של ריאל מדריד עם מדיהפרו – ההסכם של בארסה עם חברת התקשורת אינו מבוטח על ידי הבנקים.

 

"מצאנו את המועדון בחוב ועם בעיות בתזרים המזומנים, אבל אנחנו פותרים את העניין הזה", הוסיף רוסל. רוסל הוסיף כי לא ירכוש את ססק פאברגאס מארסנל עבור המחיר שארסנל דורשת – 60 מיליון יורו. בנוסף המועדון מכר את יאיא טורה למנצ'סטר סיטי וגם את דמיטרו צ'יגרינסקי ב-15 מיליון יורו (שנה לאחר שרכש אותו ב-25 מיליון יורו). 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x