$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

האם דרום אפריקה תעבור את גרמניה?

מנכ"ל הוועדה המארגנת של הטורניר: "אם נצליח למלא את האיצטדיונים, דרום אפריקה תוכל לרשום את מספר הצופים הגבוה ביותר מאז מונדיאל 1994"

סוכנויות ידיעות 17:1701.07.10

יותר מ-2.69 מיליון צופים נכחו עד כה במשחקי המונדיאל - כך מסר דני ג'ורדן, יו"ר הוועדה המארגנת של הטורניר. עד כה שוחקו 56 מתוך 64 המשחקים בטורניר.

 

במשחקי הגביע העולמי שנערכו בארה"ב ב-1994 צפו 3.59 מיליון איש - שיא כל הזמנים. במקום השני נמצא מונדיאל 2006 בגרמניה

עם 3.36 מיליון צופים, ואחריו המונדיאל בצרפת ב-1998 (2.79 מיליון) והמשחקים ביפן ודרום קוריאה ב-2002 (2.71 מיליון).

 

"כלשפנינו רק משחקי רבע הגמר, חצי הגמר, הגמר והמשחק על המקום השלישי, אנחנו מצפים להגיע ליותר מ-3 מיליון צופים באיצטדיונים", מסר ג'ורדן.

 

הסיבה לאופטימיות נעוצה בעובדה שכל המשחקים שנותרו ייערכו במגרשים הגדולים בדרום אפריקה - בקייפטאון, בדרבן ובסוקר סיטי ביוהנסבורג. לדברי ג'ורדן, "אם נצליח למלא את האיצטדיונים, דרום אפריקה תוכל לרשום את מספר הצופים הגבוה ביותר מאז 1994".

 

צופים בלי כרטיסים

 

ג'ורדן הוסיף כי מספר הצופים במתחמי האוהדים המיוחדים של המונדיאל (fan parks) ברחבי העולם, כבר עבר את השלושה מיליון. "תראו מה קורה במקסיקו סיטי, בריו, בברלין. חווית הצפייה ב-fan parks ברחבי העולם התגלתה כמוצלחת ביותר", הוסיף ג'ורדן.

 

"הדבר הכי מרגש בגביע העולמי הוא אלמנט ההפתעה", ציין המנכ"ל. "ראינו עד עכשיו שדווקא הכוכבים הגדולים – כמו וויין רוני, רונלדו או קאקה – בקושי הבקיעו. מנגד, לשחקנים אחרים היתה השפעה עצומה על המשחקים. הרגע המרגש ביותר עבור דרום אפריקה עדיין לא הגיע - זה יקרה כש-80 אלף איש בסוקר סיטי ועוד מיליונים ברחבי העולם יצפו במשחק הגמר. זה היה החלום של נלסון מנדלה ודזמונד טוטו וזה יהיה רגע יוצא דופן עבור כולנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x