$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

חמשת הרגעים הגדולים של שמינית הגמר

נקודת המפנה של הכדורגל; הניצחון של הליגה הבריאה בעולם; הניצחון הגדול של אפריקה ופיפ"א; ברזיל היא גרמניה החדשה, והצמד שסידר לסוארס אחלה המשך לקיץ

רונן וודלינגר 09:5030.06.10

הרגע המכונן – הרגע הכי חשוב מבחינת ההשפעה שלו על עתיד המשחק, לא התרחש על כר הדשא, אלא דווקא במסיבת עיתונאים של פיפ"א. בעקבות פסילת השער של למפארד והגול מנבדל של טבז, עשה ספ בלאטר שני דברים שהוא לא אוהב לעשות: דבר ראשון, הוא התנצל בפני אנגליה ומקסיקו על הטעויות, ומה

שיותר חשוב – הוא הצהיר שפיפ"א תשקול להכניס אמצעים טכנולוגיים שימנעו בעתיד פדיחות כאלה. הכדורגל שאנחנו מכירים עומד להשתנות.

 

ניצחון הבונדסליגה – חוץ מפסילת השער של למפארד, היה בבלומפונטיין גם משחק כדורגל, ואיזה משחק זה היה! בדקה ה-70 השוער נויאר שלח כדור ארוך למסוט אוזיל, שעבר את המגן שלו כמו רוח והעביר פס קטן למולר. לקשר הנהדר של באיירן נשאר רק להרים את הרשת ולחתום בכך ניצחון ענק של הבונדסליגה על הפרמיירליג. האנגלים ידברו עכשיו שנים על טעות השיפוט, אבל אם הם רוצים להגיע יום אחד לאנשהו, כדאי להם להתחיל לחפש איזה מסוט אוזיל משלהם.

  

אפריקה נגד אמריקה – כל תוצאה במשחק הזה הייתה משמחת את פיפ"א: מצד אחד גאנה, התקווה האחרונה של אפריקה המארחת. מצד שני ארצות הברית, השוק הגדול הבא של המשחק. שלוש דקות מתחילת ההארכה הבקיע ג'יאן שער ניצחון נפלא והקדיש אותו לתושבי היבשת השחורה. לאמריקאים יהיו עכשיו 4 שנים להשתפר. הימור שלנו: זה יעשה להם רק טוב.

 

עולם הפוך – יוהן קרויף הגדול אמר השבוע על נבחרת צ'ילה שהיא מזכירה לו את הולנד של שנות ה-70. אם ככה, אז ברזיל היא גרמניה החדשה – הגנה חזקה, משחק מסודר, ניצול מצבים. קחו את השער הראשון לדוגמה: כדור קרן מגיע לראש של בלם גבוה (ז'ואן) ופנימה. חד וחלק. אחר כך הסלסאו כבר יכלה לרקוד בדרך לניצחון קל. לצ'ילאנים צפוי אולי עתיד גדול, הברזילאים עשויים לחגוג כבר השנה. 

 

הגול של סוארס – אחרי 49 גולים בעונה באייאקס, כולנו ידענו שלואיס סוארס חלוץ מצוין, אבל מה שסידר לו חוזה בטוח באחת הגדולות של אירופה היה הצמד האדיר שלו נגד דרום קוריאה. בשער השני, תחת גשם שוטף, הוא ירה כדור מסובב לפינה הרחוקה ולקח את אורוגוואי לרבע גמר. החגיגה הדרום אמריקאית ממשיכה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x