$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

סוד ההצלחה האנגלי: בירה לפני המשחק

תרגיל גיבוש אנגלי קלאסי - שתיית בירה - עזר לנבחרת האנגלית של קאפלו. והאם השער של ג'רמיין דפו הציל את הכלכלה הבריטית?

סוכנויות הידיעות 14:5324.06.10

בניסיון כמעט נואש להחיות מחדש את הקמפיין המגומגם של נבחרת אנגליה, הסכים המאמן פאביו קאפלו לרכך מעט את האיסור הגורף לשתיית אלכוהול ואתמול, לפני הניצחון על סלובניה, הוא התיר לשחקנים ליהנות מכוס בירה כדי להירגע. "הרשיתי להם לשתות בירה לפני המשחק," סיפר קאפלו, "החלטתי לשנות משהו ולהשתמש קצת בדימיון".

 

האיטלקי, שמשוכנע כי וויין רוני יהיה כשיר למשחק שמינית הגמר ביום ראשון נגד גרמניה, הודה שהוא התרכך מעט בעקבות פתיחת הטורניר החלשה של הנבחרת וניסה להשפיע לטובה על הלחץ של השחקנים. נראה שהצעד של קאפלו השתלם, לפחות מבחינת החלוץ ג'רמיין דפו שעלה רגוע מספיק כדי לכבוש עבור אנגליה את שער הניצחון.

 

"אכן הייתה הצעה כזו," אישר פרנק למפארד, "אבל אני לא בטוח שמישהו באמת שתה. הרבה דובר על השעמום במלון. קשה להגיע מהחיים הרגילים שלך ולחיות חודש כמו נזיר והמאמן מודע לזה. אפשר לשתות כוס או שתיים, לא חייבים לשתות 10 כוסות".

 

לא ברור האם מישהו מהשחקנים נענה להצעה של קאפלו ובדק לפני המשחק את הבירה המקומית, אבל אין ספק שהשחקנים עלו נחושים יותר והשיגו את התוצאה שהיו זקוקים לה. התסכול של שני המשחקים הראשונים פינה את מקומו למשחק מעט יותר שוטף, גם אם לא מבריק.

 

 

ג'רמיין דפו. כמה כסף הוא הכניס לכלכלה הבריטית? ג'רמיין דפו. כמה כסף הוא הכניס לכלכלה הבריטית? צילום: איי אף פי

 

למרות זאת, השער של לאנדון דונובן האמריקאי בדקה האחרונה מול אלג'יריה הוריד את האנגלים למקום השני בבית וסידר להם מפגש מהגיהנום מול גרמניה החזקה בסיבוב הבא. אם יעברו את הגרמנים, צפויים לאנגלים לפגוש מפגשים אפשריים מול ארגנטינה, ברזיל וספרד, משימה שלנוכח הרמה שהפגינה אנגליה עד כה נראית כמעט בלתי אפשרית.

 

"כדי להצליח, אנחנו חייבים להשתפר ולנצח בדרך נבחרות טובות, כך שלא משנה בדיוק את מי", ציין קאפלו. "עבורי, במשחק נגד סלובניה שיחקה הנבחרת שאני מכיר, זה היה האופי שאני זוכר ממשחקי המוקדמות. הצלחנו למצוא מחדש את רוח המשחק שלנו, מה שאומר שמעכשיו והלאה אנחנו יכולים לשחק עם יותר ביטחון".

 

קאפלו הוסיף: " השתפרנו מאוד מבחינה פיזית. רצנו נגד סלובניה הרבה, לחצנו חזק והצלחנו לזכות בכדורים. היינו חייבים לנצח ועשינו את זה. שיחקנו עם הרוח שאיבדנו בשני המשחקים הראשונים ויכולנו גם להבקיע שער נוסף. בגלל שלא עשינו זאת, נלחצנו בדקות האחרונות, אבל בסך הכל אני מרוצה".

 

לגביי רוני אמר האיטלקי: "החלפתי אותו בגלל שמצב העקב שלו לא היה טוב. צריך לבדוק עם הרופא, אבל אני מאמין שהוא יהיה כשיר ליום ראשון. אני לא דואג".

 

השער של דפו שווה "מיליארד פאונד"

 

בתוך כך, מסתבר שהחלוץ האנגלי ג'רמיין דפו שווה לכלכלה הבריטית 1.2 מיליארד ליש"ט. מרכז המחקר הבריטי לכלכלה ועסקים מעריך בסכום זה את הנזק שעשוי היה להגרם למשק האנגלי אם הנבחרת הייתה מודחת מגביע העולם כבר בשלב הבתים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x