$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

בדרום אפריקה מאושרים: כמות התיירים וההכנסות עולות על המצופה

98% מהכרטיסים נמכרו והכניסו 240 מיליון דולר, שמתוכם 77 מיליון דולר יועברו להתאחדות הכדורגל הדרום אפריקאית. ההכנסות לכלכלה הדרום אפריקאית מאירוח המשחקים יסתכמו בלפחות 18 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 15:5522.06.10

יותר מ-456 אלף תיירים ומבקרים מכל העולם הציפו את דרום אפריקה בין ה-1 ל-13 ביוני כדי לצפות ולהשתתף בחגיגת המונדיאל, כך מסר דני ג'ורדן, מנכ"ל הוועדה המארגנת של המשחקים. המספר הזה עולה על ההערכות האחרונות שנערכו במדינה זמן קצר לפני תחילת הטורניר, ואשר צפו להגעתם של כ-300

אלף מבקרים.

 

עם זאת, ההערכות המוקדמות, שנערכו בשנה שעברה, דיברו על 450 אלף מבקרים. ג'ורדן הוסיף שיותר מ-98% מהכרטיסים כבר נמכרו, כך שמכירת הכרטיסים הכוללת צפויה לעלות על הכמות שנרשמה בגרמניה ב-2006.

 

לדברי ג'ורדן, שווים של הכרטיסים שנמכרו עולה על 240 מיליון דולר והציפייה היא שיתרת הכרטיסים יכניסו לקופות עוד כ-40 מיליון דולר. מתוך כך, כ-77 מיליון דולר יועברו להתאחדות הדרום אפריקאית לצורך פיתוח הכדורגל במדינה.

 

לדברי ג'ורדן, כמיליון צופים נכחו ב-20 המשחקים הראשונים, מתוכם ב-11 משחקים נרשמה במגרשים תפוסה של יותר מ-97%.

 

כמו כן, המשחקים שהתקיימו עד כה משכו כחצי מיליארד צופי טלוויזיה ברחבי העולם. ג'ורדן הגדיר את הנתונים הללו כ"פנומנליים" עבור המדינה. "הסאנדיי טיימס" הלונדוני מדווח שחברת ייעוץ מקומית מעריכה כי ההכנסות לכלכלה הדרום אפריקאית מאירוח המשחקים יסתכמו בלפחות 18 מיליארד דולר.

 

ג'ורדן גם עודד את האוהדים המקומיים לתמוך בטורניר, מעבר לאהדה המתבקשת לנבחרת הבאפנה באפנה, כינויה של נבחרת דרום אפריקה. "הנוכחות האדירה במשחקים בימים האחרונים הוכיחה שהדרום אפריקנים מתרגשים מאוד לארח את העולם" הוסיף.

 

מנכ"ל איגוד העסקים בדרום אפריקה, ג'רי וילאקאזי, ציין כי תרומת המשחקים למדינה כה גדולה, עד שלא ניתן בכלל להעריך אותה. "איך אפשר למדוד ולהעריך את השווי של התמונות שמשודרות מדי יום לכל העולם מהמדינה שלנו?" שאל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x