$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

הספונסרים בורחים מנבחרת צרפת

הספונסר הראשי של הנבחרת, קרדי אגריקול, החליט לבטל קמפיין בהשתתפות הנבחרת המבישה. שווי עסקאות הספונסרשיפ וזכויות השידור עומד על 70 מיליון יורו

סוכנויות הידיעות 14:3222.06.10

הנבחרת הצרפתית לא מפסיקה לספק חדשות רעות. אחרי היכולת הגרועה, ההפסד לפרגוואי ומרד השחקנים מודיע עכשיו תאגיד הבנקאות הגדול בצרפת קרדי אגריקול (Credit Agricole) על ביטול קמפיין שיווקי בהשתתפות הנבחרת.

 

 "בשל המחלוקות שסובבות כעת את הנבחרת הלאומית" הוחלט על עצירה מוקדמת של הקמפיין הפרסומי שאמור היה לרוץ עד ה-25 במאי, נמסר מדוברות הבנק.

 

ספונסרים נוספים של "הכחולים" מבקשים כעת מההתאחדות הצרפתית לנקוט פעולות כדי להרגיע את המתרחש ולהחזיר לקבוצה את שמה הטוב. הספונסרים קיימו ביניהם השבוע שיחות ועידה, בהן הביעו את זעמם על החלטת השחקנים הצרפתיים מתחילת השבוע לבטל את אימון הקבוצה.

 

גורם שלקח חלק בשיחות אלה מסר כי הספונסרים רואים את המצב בנבחרת כ"לחלוטין לא מקובל". לפי הדיווחים, עסקאות הספונסרשיפ וזכויות השידור הטלוויזיוניות שוות להתאחדות 70 מיליון יורו. בין הספונסרים ניתן למצוא את ענקית הסופרמרקטים קארפור, תאגיד האנרגיה GDF Sue, בנק קרדי אגריקול, SFR, חברת טלקום ואדידס.

 

 

הנבחרת הצרפתית מורדת. השחקנים בחרו לא להתאמן, המנהל עזב, מאמן הכושר התפטר. דומאנק הביך עצמו מול התקשורת. הכל כרגיל הנבחרת הצרפתית מורדת. השחקנים בחרו לא להתאמן, המנהל עזב, מאמן הכושר התפטר. דומאנק הביך עצמו מול התקשורת. הכל כרגיל צילום: איי אף פי

 

צרפת עומדת כעת בפני אפשרות ריאלית של הדחה מגביע העולם, לאחר שהפסידה 2:0 לפראגוואי ביום שישי. הערב ב-17:00 תשחק הנבחרת נגד דרום אפריקה את המשחק האחרון בסיבוב הראשון, כשרק ניצחון רב שערים והפסד של אורוגוואי במשחק המקביל יימנע מהם הדחה מוקדמת ומשפילה.

 

המשבר בנבחרת וההתנהגות של השחקנים גררה צונאמי של ביקורת ציבורית בצרפת. אפילו הנשיא ניקולא סרקוזי התערב ודרש מנציגי השחקנים ומבכירי ההתאחדות להיפגש עם שרת הספורט רוזלין באשלו כדי להרגיע את המצב. בצרפת עוסקים כעת בין השאר במערכת היחסים הבעייתית בין השחקנים בנבחרת ומזכירים שגם ספונסרים של כוכב הגולף טייגר וודס ביטלו עימו חוזי פרסום בעקבות שערוריית המין שבה היה מעורב.

 

החלוץ ניקולא אנלקה סולק בסוף השבוע מן הנבחרת על ידי הנהלת הקבוצה, לאחר שקילל את המאמן ריימון דומאנק במהלך מחצית המשחק נגד מקסיקו. הסילוק הביא לכך שהשחקנים סירבו במחאה ליטול חלק באימון הקבוצה ביום ראשון. בהמשך, התפטר מנהל הקבוצה ז'אן-לואי ואלנטין מתפקידו בשל מה שהוגדר כ"גועל" שחש מהתנהגות השחקנים.

 

בנוסף, רשת ההמבורגרים הצרפתית קוויק (Quick) ומותג הצ'יפס פרינגלס ביטלו קמפיינים בכיכובו של אנלקה. מקוויק נמסר שהחוזה בוטל בשל התדמית הגרועה שנוצרה עכשיו לשחקן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x