$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

ספורט בצהריים: איזו חברה החתימה ילדה בת 11 על הסכם חסות?

וגם: נשיא דרום אפריקה בטוח שהמונדיאל יסייע לכלכלת המדינה; בפיפ"א דווקא מרוצים מהשיפוט במונדיאל; ג'נין שטראוס, מנכ"לית מרכז הטניס, זכתה בעיטור על מפעל חיים בספורט ועוד

ירון ארבל וסוכנויות הידיעות 14:2422.06.10

חברת הלבשת הספורט Under Armour החתימה את מריה שישקינה בת ה-11 בלבד על חוזה חסות. הטניסאית הצעירה תקבל 350 אלף דולר בחמש השנים הקרובות מחברת אנדר ארמור – שמהווה רק 4.4% מנתח השוק של בגדי הטניס.

 

שישקינה מקזאחסטאן לומדת אצל אמא ומבלה חמש שעות מהיום באימונים.

"היא נראית לי כמו מקצועית. כל כך בוגרת מבחינה פיזית", הסביר קווין פלאנק, מנכ"ל חברת Under Armour.

 

ג'ייקוב זומה, נשיא דרום אפריקה, אמר כי הוא בטוח שהמונדיאל יגרום לעלייה במספר המשרות בשוק הדרום אפריקאי ויוביל לפריחה כלכלית במדינתו. "אנחנו בטוחים שמספר העובדים בשוק יעלה", אמר זומה. בפיפ"א, אגב, טוענים כי הם מרוצים מהשיפוט במשחקים, למרות הטעיות החוזרות.

  

מנכ"לית המרכז לטניס בישראל, עו"ד ג'נין שטראוס, זכתה בעיטור על מפעל חיים בספורט אשר יוענק לה ע"י יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בטקס שיתקיים במשכן ב-6 ביולי. מאז עלייתה לישראל מדרום אפריקה, בשנת 1971, פועלת שטראוס למען הספורט בארץ כאלופת ישראל בטניס (1974) ושחקנית נבחרת הפדרציה, כחברת הנהלה בארגונים למען הספורט וכמנכ"לית המרכז לטניס בישראל מזה קרוב לעשור. שטראוס אמרה: "כל חיי עסקתי בתחום הספורט – כשחקנית טניס, כחברת הנהלת איגוד הטניס וההנהלה הבינלאומית של המרכז לטניס בישראל ובעשור האחרון כמנכ"לית המרכז לטניס בישראל. בכל תפקיד שמילאתי ראיתי הזדמנות לקדם סדר יום לאומי של הקניית ערכים, חינוך ועשייה דרך הספורט. אני מקדישה את הפרס לכל אלה שעמלו יחד אתי, ללא לאות, למען מטרה זו. זהו כבוד גדול עבורי לקבל את העיטור על מפעל חיים בתחום הספורט ובכוונתי להמשיך ולפעול למען חברה טובה יותר גם בעתיד".

 

התאחדות הכדורגל האירית (IFA) חשפה את חשבונותיה. ההתאחדות ציינה כי משחקים ואירועים באצטדיון ווינדזור הכניסו 4.04 מיליון ליש"ט וסך הכל ההכנסות עמדו על 10.463 מיליון ליש"ט. מדובר על עלייה של 1.37 מיליון ליש"ט מהשנה שעברה וש-12 החודשים האחרונים ייצרו רווח של 456,915 ליש"ט - עלייה ניכרת מרווח של 61,294 ליש"ט בשנה שעברה. אגב, המנכ"ל האנגלי של ההתאחדות הודח (ושולמו לו פיצויים בשווי של 516 אלף ליש"ט). המנכ"ל לשעבר, הווארד וולס טוען כי הדחתו נובעת מגזענות.

 

לורד סבאסטיין קו, יו"ר הוועדה המארגנת של אולימפיאדת לונדון 2012 כינה את חברת BP - אחת מהספונסריות של המשחקים האולימפיים, והאחראית על הנזק הסביבתי האדיר במפרץ מקסיקו – "שותף שאפשר לסמוך עליו". קו אמר כי "נזילת הנפט לא משנה לנו". BP היא ספונסרית ראשית של המשחקים.

 

מריה שראפובה, הטניסאית הרוסית, חתמה על הסכם חסות עם חברת המים המינרלים – Evian. לא ידוע כמה החברה הצרפתית תשלם עבור השימוש בפרצוף ובדמות של שראפובה בפרסומות ובקמפיינים שלה.

 

פילדלפיה יוניון, הקבוצה החדשה ב-MLS, חתמה על הסכם חסות עם אנזהויר בוש.

 

שמועות מחלון העברות: מנצ'סטר סיטי תשלם 29 מיליון ליש"ט לוולנסיה עבור דויד סילבה ותעניק לו חוזה בשווי 160 אלף ליש"ט בשבוע. סילבה, קשר נבחרת ספרד, מעוניין לחתום בצ'לסי; מאן סיטי קרובה גם להחתמת יאיא טורה מברצלונה ב-29 מיליון ליש"ט; באיירן מינכן מעוניינת בקשר בנפיקה, פאביו קונטראו; ג'ו קול מעוניין לחתום במנצ'סטר יונייטד; אינטר מעוניינת בגרגורי ואן דר וייל, מגן נבחרת הולנד ואייאקס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x