$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

המונדיאל הופך לאירוע הספורט הנצפה בהיסטוריה

מארגנטינה ועד ניו זילנד - המונדיאל רושם שיאי רייטינג בעולם כולו

רונן וודלינגר 17:1820.06.10

שיאי צפייה במונדיאל, שנרשמו בכמה שווקי טלוויזיה מרכזיים, מעידים על כך שגביע העולם בדרום אפריקה עשוי להפוך לאירוע הספורט הנצפה ביותר בהיסטוריה.

 

הדבר תלוי בנתוני הרייטינג שיירשמו במדינות המאוכלסות ביותר בעולם, בהן ארצות הברית וסין, כמו גם בכמה מהשווקים היותר

מסורתיים של המשחק – באירופה ובדרום אמריקה.

 

לא ניתן לגבש עדיין את התמונה המלאה של נתוני הצפייה בטורניר, אבל הנה שיעורי רייטינג של כמה מהמשחקים, כפי שהם נרשמו עד סוף השבוע האחרון:

 

משחק הפתיחה של הטורניר בין דרום אפריקה למקסיקו היה יום חג לטלוויזיה הדרום אפריקנית עם קהל שיא של 11 מיליון צופים וממוצע של יותר מ-10 מיליון צופים. נתון זה גבוה ב-39% משיעור הצפייה שנרשם במשחק בין דרום אפריקה לבין ברזיל במסגרת טורניר גביע הקונפדרציות ב-2009. משחק הפתיחה של המונדיאל היה גם משדר הטלוויזיה הנצפה ביותר באותו יום בלוס אנג'לס, מיאמי, דאלאס ועוד כמה ערים גדולות בארצות הברית. כ-8.3 מיליון אמריקאים, רבים מהם מהגרים ממדינות לטיניות, צפו במשחק.

 

משחקה הראשון של דרום קוריאה נגד יוון השיג במדינה המזרח-אסייתית רייטינג ממוצע של 59.8%, עם שיא של 70.8%. נתונים אלה הפכו את השידור למשחק בעל הרייטינג השביעי בגובהו בתולדות דרום קוריאה. בסין, ישבו לראות את המשחק 24 מיליון צופים.

 

בארגנטינה השיג המשחק נגד ניגריה רייטינג כולל של 63.2%, בשני הערוצים ששידרו את ההתמודדות. נתון זה נמוך אמנם מהרייטינג שנרשם במשחק הפתיחה של ארגנטינה נגד סרביה במונדיאל 2006, אבל הוא נחשב גבוה במיוחד בהתחשב בכך ששודר בשעת צהריים של יום שבת בארגנטינה.

 

במשחק הראשון של אנגליה, נגד ארצות הברית, צפו בממוצע 17.7 מיליון אנגלים, עם שיא צפייה של 19.4 מיליון. בצד השני של האטלנטי צפו במשחק 16.8 מיליון צופים – יותר מאשר בכל אחד ממשחקי סדרת הגמר של ה-NBA שנערכו באותו שבוע.

 

עד כה, נתוני הצפייה בארצות הברית כמעט ומכפילים את המספרים שנרשמו באותו שלב במונדיאל שהתקיים ב-2006 בגרמניה. שיא הצפייה במשדר כדורגל בארצות הברית נרשם כשנבחרת הנשים האמריקאית שיחקה בגמר גביע העולם ב-1999 נגד סין. עכשיו נראה שהנתון שהושג אז – 18 מיליון צופים (וצופות) – עומד בסכנה.

 

באוסטרליה 1.4 מיליון איש צפו בתבוסה לגרמניה בסיבוב הראשון של המונדיאל ברשת המקומית SBS - המקום השמיני בתולדות התחנה. בגרמניה משך המשחק 16 מיליון צופים.

 

משחק הפתיחה של יפן נגד קמרון הושיב מול הטלוויזיה יותר מ-40% מהיפנים. מדובר בנתון מרשים בהתחשב בכך שהמשחק התחיל בשעה 11 בלילה, שעון יפן.

 

21.5 מיליון איטלקים, או 72.7%, צפו במשחק הראשון  נגד פרגוואי – לא רחוק משיא כל הזמנים בארץ המגף.

 

הספורט המועדף על הניו זילנדים הוא רוגבי, מה שלא הפריע ל-450 אלף צופים, מתוך 4.4 מיליון תושבים, לשבת אחרי חצות ולצפות במשחק נגד סלובקיה. לצורך ההשוואה, במשחק חשוב שקיימה לאחרונה נבחרת הרוגבי המקומית – האול-בלאקס – נגד אירלנד, צפו 460 אלף איש.

 

הפתיחה הכואבת של הספרדים נגד שווייץ בשבת הקודמת משכה לערוץ 5 הספרדי 9.8 מיליון צופים – כ-600 אלף צופים יותר ממשחק חצי הגמר של ברצלונה בליגת האלופות נגד אינטר השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x