$
מונדיאל 2010
מונדיאל קצר

כך הקפיצו 36 אוהדות במיני את האתר של בירה באווריה

ככה עובד שיווק גרילה - מותג הבירה ההולנדי זכה לחשיפה עולמית בגלל פאניקה של פיפ"א

סוכנויות הידיעות 09:5620.06.10

מותג הבירה ההולנדי בוואריה, שמעורב בתעלול המארב השיווקי בגביע העולמי, נהנה בשבוע האחרון מעלייה דרמטית במודעות הציבורית. האתר, Bavaria.com, שעד לאחרונה זכה למספר כניסות זניח, הפך בשבוע שעבר לאתר הבירה החמישי באנגליה בכמות הכניסות, אחרי המותגים קרלינג, קוברה, באדוויזר וקרלסברג. כך מדווחת חברת Experian hitwise, שמתמחה באיסוף מידע ברשת.

 

מנהל השיווק של באווריה באנגליה הודה בסוף השבוע כי: "אין ספק שהמודעות למותג עלתה ואנחנו רואים גם הרבה יותר פעילות בטוויטר וברשתות החברתיות." לדבריו, באווריה עדיין לא ניתחה את נתוני המכירות של הימים האחרונים אבל "ברור שלמזג האוויר הקיצי בשילוב הפרשה האחרונה יש השפעה חיובית".

 

העניין הפתאומי במותג התעורר לאחר שקבוצה של 36 אוהדות, שהגיעו ביום שני שעבר למשחק בין הולנד לדנמרק לבושות בשמלות מיני כתומות וקצרצרות, הואשמו כי התלבושת הייתה למעשה חלק מקידום מכירות של חברת בוואריה.

 

לפי חוקי פיפ"א אסור לחברה מסחרית לבצע קידום מכירות ביציעי המונדיאל והארגון הגיב בהגשת תביעה אזרחית נגד המבשלה ובהגשת תביעות פליליות נגד שתיים מהנשים ההולנדיות, שאירגנו, לפי טענת פיפ"א, את התרגיל. "לחברה הזאת יש היסטוריה ארוכה של ניסיונות לבצע מארבי שיווק באירועי ספורט", מסרה דוברת של פיפ"א. שתי הנשים שוחחרו מאוחר יותר בערבות של כ-1,300 דולר, לאחר שהפקידו את דרכוניהן במשטרה.

 

 

הדוגמניות בחצאיות מיני. שתי נשים שוחחרו בערבות של כ-1300 דולר, לאחר שהפקידו את דרכוניהן במשטרה. הדוגמניות בחצאיות מיני. שתי נשים שוחחרו בערבות של כ-1300 דולר, לאחר שהפקידו את דרכוניהן במשטרה. צילום: אי פי אי

 

אלא שבכך לא הסתיימה הפרשה: המשטרה בדרום אפריקה טוענת שהכרטיסים שנמצאו ברשותן של הנשים שנעצרו היו רשומים על שמו של פרשן הטלוויזיה ושחקן העבר רובי ארל וכי היו אלה כרטיסים שאסור להעביר הלאה. בעקבות החשיפה פוטר ארל מרשת הטלוויזיה הבריטית ITV בה עבד בשנים האחרונות.

 

אגב, במשחקי הגביע העולמי בגרמניה ב-2006 אירעה תקרית דומה: קבוצה של גברים צפתה באחד המשחקים של הולנד כשהם לבושים תחתונים בלבד, לאחר שמאבטחים במגרש הכריחו אותם להסיר את הבגדים שעליהם היו כתובות של חברת בוואריה.

 

להגנת האוהדות שנעצרו יש לציין שהשמלות הכתומות נפוצות מאוד בהולנד לאחר שבמסגרת מבצע של חברת בוואריה, ניתן היה לקבל שמלה כזו בכל קנייה של שישיית בירות. לדברי גורמים בחברה, בתקופה שקדמה למונדיאל נמכרו וחולקו 200 אלף שמלות שכאלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x