$
עסקי ספורט

סנדרו רוסל נבחר לנשיא ברצלונה והבטיח: "לא אאכזב את האוהדים"

תם עידן לאפורטה בברצלונה: היריב הגדול שלו זכה ב-61.35% מהקולות וישנה את פני המועדון

סוכנויות הידיעות 14:1214.06.10

ובינתיים בקטאלוניה: סנדרו רוסל יהיה הנשיא ה-39 של ברצלונה, אחרי שניצח בפער גדול בבחירות שהתקיימו אתמול במועדון (א'). איש העסקים בן ה-46, ששימש בעבר כסגן נשיא המועדון, יחליף הנשיא הנוכחי ז'ואן לאפורטה שעוזב אחרי 7 שנות כהונה. רוסל, שנחשב למועמד הבולט, ניצח בבחירות עם 61.35% מהקולות וגבר בדרך על המועמדים אגוסטי בנדיטו, מארק אינגלה וסגן נשיא המועדון הנוכחי ומקורבו של לאפורטה - חאומה פרר.

 

"אני אהיה נשיא של כולם" הצהיר רוסל לאחר שזכה ב-35,021 קולות – ההישג הגבוה בתולדות המועדון. "אני יודע שזה תפקיד עם אחריות עצומה ואני לא אאכזב את האוהדים," הבטיח.

 

התוצאות מהוות הבעת אי אמון של אוהדי בארסה בדרכו של הנשיא היוצא, כיוון שרוסל מיצב את עצמו במערכת הבחירות כמוביל האופוזיציה ללאפורטה ולדרכו. מנגד, אחד המפסידים – פרר - נחשב לממשיך דרכו של לאפורטה וקיבל בתחילת השנה את בירכתו. נראה שלמרות ההישגים העצומים אליהם הגיע המועדון בשנים האחרונות, הבדלנות הפוליטית של לאפורטה וההתנהלות הכוחנית שלו, פגעו גם בפרר והקלו על רוסל את הניצחון.

 

רוסל זכה למרות שלאפורטה, מאז שהחליף ב-2003 את הנשיא הקודם והכושל ז'ואן גאספארט, הוביל את הבלאוגראנה לאחת התקופות המפוארות בתולדותיה. בתקופתו זכתה קבוצת הכדורגל של ברצלונה בשני גביעי אירופה לאלופות ובארבע אליפויות ספרד. בנוסף, גם ענפים אחרים במועדון הענק, ובעיקר הכדורסל, הגיעו בשנים האחרונות להישגים מרשימים.

 

 

סוסיו (חברת מועדון) של ברצלונה מצביע בקלפי.רוסל זכה ב-35,021 קולות – ההישג הגבוה בתולדות המועדון סוסיו (חברת מועדון) של ברצלונה מצביע בקלפי.רוסל זכה ב-35,021 קולות – ההישג הגבוה בתולדות המועדון צילום: רויטרס

 

עזב ברעש גדול ב-2005

 

רוסל, שבנה את מועמדותו במשך שנים אחדות, היה הפייבוריט לזכייה. הוא בידל את עצמו מההנהלה הנוכחית, אותה עזב ברעש גדול ב-2005, יחד עם ארבעה חברי הנהלה נוספים. בזמן שהיה חלק מההנהלה זכה רוסל לקרדיט על הבאתם של רונלדיניו ושל דקו לבארסה.

 

 עד עתה ניהל רוסל את חברת שיווק הספורט שבבעלותו, אך הוא כבר הצהיר שיעזוב את התפקיד במידה ויזכה בנשיאות. בעבר כיהן רוסל בתפקידי שיווק בכירים בנייקי והוא נחשב לבעל קשרים עמוקים בחברה.

 

כדי לבדל את עצמו מן המועמדים האחרים, הבטיח רוסל במהלך הקמפיין הממושך, והלעיתים מכוער, שיציע למאמן הנוכחי פפ גוארדיולה חוזה לשש שנים, תוך שידרוג מעמדו למנג'ר-על נוסח אלכס פרגוסון.

 

הוא הצהיר גם על רצונו להחליף את המנהל הספורטיבי של הקבוצה – ציקי ברגסטיין – ועל כוונתו להשקיע בשידרוג של איצטדיון הקאמפ נואו. עם זאת, מתוך כוונה לשמור על תקציב המועדון, רוסל הודיע שיבטל את תוכנית השידרוג הגרנדיוזית שתוכננה לאצטדיון בתקופת לאפורטה. אגב לאפורטה, רוסל מבקש גם לנתק את הזיקה בין מועדון הספורט לבין בדלנות קטאלונית, זיקה שהתגברה בתקופת הנשיא הנוכחי שנחשב ללאומן קטאלוני מובהק.

 

 לבסוף, כמו שאר המועמדים, רוסל הבטיח שינסה להחזיר למועדון את הבן האובד והאהוב ססק פאברגאס מארסנל, אך הבהיר שלא יעשה את זה "בכל מחיר".

 

בשנים הקרובות נדע האם השמרנות התקציבית של רוסל תאפשר לו לשמור על מעמדה של בארסה כאחד ממועדוני הכדורגל הפופולאריים והמצליחים בעולם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x