$
מונדיאל 2010
מונדיאל ארוך

תחזית: אנגליה תנצח את ספרד בגמר

את התחזית עשה ארגון ה- PFPO שעוקב אחר ביצועי הכדורגלנים המקצוענים. לאנגליה יש יתרון על פני שאר הקבוצות: ניסיון

אוריאל דסקל 18:0409.06.10

נבחרת אנגליה תגיע לגמר המונדיאל ותנצח את ספרד – כך לפי תחזית שמתבססת על הגילאים של השחקנים ב-32 הסגלים ועוד חמישה פקטורים שמשפיעים על משחקים בשלבי הנוק-אאוט.

 

את התחזית עשה ארגון ה- PFPO שעוקב אחר ביצועי הכדורגלנים המקצוענים.

 

הארגון יושב בשווייץ,

וחשף היום (ד') באתרו (www.eurofootplayers.org) את "הדרך" לגביע של הנבחרות.

 

לפי ד"ר רפאל פולי, שניהל את המחקר התחזיתי עבור ה-Professional Football Players’ Observatory, נבדקו התנאים והסטטיסטיקות שהיוו פקטורים חשובים בקבוצות מונדיאל מוצלחות מ-1986.

 

האינדיקטור החשוב ביותר שנבדק הוא מספר השחקנים בני הגילאים 27 עד 31 בסגל. אחת מהתיאוריות לגבי חשיבות הפקטור הזה היא שהשחקנים מגיעים לשיא המקצועי שלהם בטווח הגילאים הזה וככל שיש יותר שחקנים בשיא – כך ההישגים של הנבחרת יהיו טובים יותר.

 

"יש הרבה אינדיקטורים והתחשבנו בכולם" אמר פולי. "אבל הממצא החשוב ביותר הוא זה שמראה שככל שיש יותר שחקנים בשיא הקריירה שלהם בסגל כך הנבחרת יותר מוצלחת".

 

פקטורים נוספים שמשפיעים על הישגים במונדיאל

 

• אחוז השחקנים בסגל עם ניסיון בטורניר מונדיאל

 

• מספר השחקנים שמשחקים באחד מ-10 המועדונים האירופאים הבכירים (לפי ה-PFPO)

 

• מספר השחקנים בכל סגל שמשחק ב"חמשת הליגת הגדולות" – אנגליה, ספרד, איטליה, גרמניה וצרפת

 

• אחוז השחקנים ששיחק לפחות 25 משחקים בעונת 2009/10

 

• אחוז השחקנים ששיחק לפחות 25 משחקים בעונת 2009/10 בחמשת הליגות הגדולות

 

לפי הסטטיסטיקות של ה-PFPO מבית 1 יעלו צרפת (מקום 1) ומקסיקו. בית 2 יראה את ארגנטינה מסיימת בראשו וניגריה מאחוריה. אנגליה תסיים במקום הראשון בבית 3 וארצות הברית במקום השני. בבית 4 גרמניה וסרביה יעלו לשמינית הגמר. בבית 5 קמרון תסיים במקום השני ותצטרף להולנד, שתסיים במקום הראשון. איטליה תעלה מבית 6 מהמקום הראשון ופרגוואי תצטרף אליה. "בית המוות" יראה את ברזיל במקום הראשון וחוף השנהב במקום השני. ספרד תעלה ביחד עם שווייץ מבית 8.

 

בשמינית הגמר, לפי ה-PFPO. צרפת תנצח את ניגריה ותפגוש ברבע הגמר את אנגליה שהדיחה את סרביה. הולנד תדיח את פרגוואי ותפגוש ברבע את ברזיל, שתדיח את שווייץ. ארגנטינה, לפי התחזית תנצח את מקסיקו בשמינית הגמר ותפגוש את גרמניה, שתדיח את ארה"ב. קמרון תודח על ידי איטליה בשמינית הגמר. ספרד תפגוש את איטליה ברבע אחרי שהדיחה את חוף השנהב.

 

אנגליה, לפי המחקר, תעבור את צרפת ותפגוש את ברזיל בחצי הגמר, שם תנצח אותה ותפגוש את ספרד בגמר לאחר שזו הדיחה את גרמניה.

 

בגמר, לפי ה-PFPO תנצח נבחרת אנגליה את ספרד.

 

לגזור ולשמור?

 

אגב, לפי סוכניות ההימורים ספרד היא הפייבוריטית 4 ל-1. ברזיל במקום השני (9 ל-2). ארגטינה (13/2) ואנגליה (8/1) סוגרות את רביעיית הפייבוריטיות כשלהולנד (10/1) וגרמניה (14/1) יש סיכויים יותר טובים מאשר לאיטליה (1/16) וצרפת (20/1).

 

לצפון קוריאה וניו זילנד יש את הסיכויים הנמוכים ביותר לזכות במונדיאל (2000 ל-1).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x