$
עסקי ספורט

שיעור הריבית על חלק מהחובות של מנצ'סטר יונייטד יקפוץ ב-2%

המשמעות: משפחת גלייזר תחויב לקחת עד 70 מיליון ליש"ט מהמועדון כדי לכסות חלק מהחובות האישיים שלה

סוכנויות הידיעות 23:4119.05.10

שיעור הריבית שלקחה משפחת גלייזר כדי לממן את רכישת מנצ'סטר יונייטד יעלה באוגוסט מ-14.25% בשנה ל-16.25%. לפי "הטיימס" המשמעות של העלייה בשיעור הריבית על הלוואה בשווי 138 מיליון ליש"ט היא שעוד 75 מיליון ליש"ט נוספו להלוואה.

 

החוב הזה הוא לקרנות גידור ושייך בעיקר
לחברת האם של מנצ'סטר יונייטד.

  

החובות של מנצ'סטר יונייטד המועדון – כגוף תפעולי נפרד – עומדים כעת על 539 מיליון ליש"ט ורווחיו ייפלו מאחר שהם יוקצו לכיסוי חובות. על פי הערכות סך החובות יגדלו ב-2017 ל-662.6 מיליון ליש"ט.

 

"העלייה בשיעור הריבית מפעילה לחץ על הגלייזרים להוריד את החוב לקרנות הגידור", אמר ג'ונתן מור, אנליסט מחברת Evolution Securities. "המקום הברור מאליו לקחת את הכסף זה המועדון עצמו".

 

לפי הסכם מכירת האג"ח הגלייזרים יכולים לקחת דיבדנדים בשווי 70 מיליון ליש"ט מהמועדון. מור אמר שמצפים שזה בדיוק מה שיעשו הגלייזרים לכיסוי חובותיהם.

 

קבוצת הרכישה, "האבירים האדומים" ו-MUST, עמותת אוהדי מנצ'סטר יונייטד עדיין מעוניינים לרכוש את המועדון ועובדים בימים אלו על ההצעה שתוגש למשפחת גלייזר עבורו.

 

בנושא קשור. מנצ'סטר יונייטד חתמה על חוזה חסות חדש עם יצרנית היין הגדולה באמריקה הלטינית, Vina Concha y Toro. ההסכם לשלוש שנים בשווי של 3 מיליון ליש"ט. "השותפות הזו משלבת בה שתי תשוקות של אמריקה הלטינית", אמר אלכס פרגוסון, מנג'ר מנצ'סטר יונייטד. "כדורגל ויין".

 

זה הסכם החסות הגדול הרביעי שחותמת מנצ'סטר יונייטד השנה. מאז שב-2007 הוקמה סוכנות מכירות מיוחדת בלונדון, שמטרתה לגייס ספונסרים למנצ'סטר יונייטד, גדלו ההכנסות המסחריות של הקבוצה ל-195 מיליון ליש"ט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x