$
עסקי ספורט

עלייה של 47% בהיקף ההסתה לגזענות בליגת טוטו

אוהדי בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב אחראים ל-87% מהקריאות הגזעניות שנרשמו במגרשים העונה

כתב כלכליסט 14:0312.05.10

היקף ההסתה לגזענות בליגת טוטו זינק ב-47% בעונה שתסתיים בשבת. כך עולה מדו"ח הסיכום של תוכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים", מייסודה של הקרן החדשה לישראל ובשותפות ההתאחדות לכדורגל. העלייה מגיעה לאחר שלוש שנים שבהן נרשמה ירידה בהיקף ההסתה לגזענות.

 

לפי

הדו"ח, המשקיפים תיעדו העונה ביציעים 91 עבירות הסתה לגזענות (קריאות המבזות ציבור שלם, נהמות לשחקנים שחורים וכיו"ב) ו-32 עבירות אלימות (אלימות פיסית, השלכת חפצים למגרש וכיו"ב).

 

האוהדים של בית"ר ירושלים וחלקים מאוהדיה של מכבי ת"א אמונים על כ-87% מכלל הקריאות הגזעניות. המיעוט האלים שבאוהדי הפועל ב"ש, איחוד בני סכנין ובית"ר י-ם אמונים על כ-75% מכלל עבירות האלימות המדווחות (תקיפות מתוכננות, יידוי אבנים וקטטות המוניות).

 

עם זאת, נרשמה עלייה של 37% בהיקף פעולות גינוי מצד אוהדים לקריאות גזעניות ביציעים.  

 

הנהלות מ.ס. אשדוד ומכבי חיפה  ראויות לציון על פעילות חינוך והסברה שוטפת לקידום המאבק למיגור הגזענות והאלימות מהמגרשים, לרבות כתוביות הסברה נגד הגזענות והאלימות המוקרנות על המסך האלקטרוני שבאיצטדיון (מכבי חיפה), הצבת שילוט בתחומי המגרש המעודד שוויון אזרחי ויוצא נגד הסתה כלפי מיעוטים (מ.ס. אשדוד), הפצת מנשרים בנושא ושימוש תכוף בכרוז הקבוצה לעידוד מסרים של סובלנות ומתן כבוד לאחר (שתי הקבוצות).

 

אוהדי הפועל ר"ג והפועל חיפה ראויים לציון על עידוד בלתי נלאה של הקבוצה, הגינות וסובלנות של קהלי האוהדים, ערכים שבאו לידי ביטוי בתמיכה ללא סייגים בשחקני הקבוצה והימנעות מאלימות וגזענות.

 

מבין שחקני ליגת טוטו, דקל קינן (מכבי חיפה ונבחרת ישראל) ראוי לשבח על אמירתו בפאנל מיוחד שהתקיים העונה בחיפה בנושא חשיבות כדורגל נקי מהסתה ואלימות: "במידה שיהיו קריאות גזעניות נוספות במגרש - השחקנים צריכים לעשות עצומה נגד הגזענות". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x