$
מונדיאל 2010
לוגו מונדיאל

פיפ"א מצפה לרווח של מיליארד דולר מהמונדיאל בדרא"פ

מזכ"ל פיפ"א מתעקש לא להתייחס אל הרווחים כרווחים. "אנחנו לא עשירים, אנחנו מרוויחים כסף טוב, זאת הודות למונדיאל...מכיוון שזו ההכנסה היחידה שלנו"

סוכנויות הידיעות 15:4004.05.10

פיפ"א, התאחדות הכדורגל הבינלאומית, מעריכה כי טורניר המונדיאל שייערך השנה בדרום אפריקה ירשום רווחים של מיליארד דולר הודות לעסקאות פרסום וספונסרשיפ, אך היא מתעקשת לא להתייחס לסכום כרווח, כך ציין מזכ"ל ההתאחדות בפני הפיננשל טיימס.

 

ג'רום ואלקה אמר כי הטורניר ירשום הכנסות של 3.3 מיליארד דולר (2.5 מיליארד יורו) ואילו פיפ"א תוציא 1.2 מיליארד דולר על הטורניר, כולל 700 מיליון דולר שהוצאו בדרום אפריקה עצמה. כמיליארד דולר הוקצו לתכניות פיתוח, סיוע פיננסי להתאחדויות הכדורגל המקומיות ופרויקטים אחרים.

 

ההכנה לקראת האירוע שיחל ב-11 ביוני, הובילה לכך שפיפ"א והוועדה המארגנת של דרום אפריקה נאלצו להגן על עצמן ביחס לסוגיות בטיחות, תחבורה והסדרי מכירת כרטיסים.

 

 

ג'רום ואלקה (משמאל) ומנכ"ל הוועדה המארגנת, דני ג'ורדן. "אל לנו לדבר על רווחים" ג'רום ואלקה (משמאל) ומנכ"ל הוועדה המארגנת, דני ג'ורדן. "אל לנו לדבר על רווחים" צילום: אי פי

 

כשנשאל ואלקה אם פיפ"א מספיק עשירה כדי לחלק יותר כספים למדינות עניות לפיתוח הכדורגל, הוא ענה - "אנחנו לא עשירים, אנחנו מרוויחים כסף טוב, זאת הודות למונדיאל...מכיוון שזו ההכנסה היחידה שלנו". הוא המשיך והוסיף "אל לנו לדבר על רווחים".

 

לדבריו, ההכנות בדרום אפריקה התאפיינו בתקופות טובות ורעות. "היו לנו ימים קשים וימים נפלאים. היו ימים שבהם תהינו אם יש לנו סיכוי להצליח, ושאלנו מה עלינו לעשות כדי להבטיח את המשך ההתקדמות שלנו".

 

קרן העתודות בגובה מיליארד דולר של פיפ"א היא בנוסף לפוליסת ביטוח בשווי 650 מיליון דולר למקרה שהאירוע יידחה בשל טרור, מלחמה או אסונות טבע.

 

"יש לנו מספיק כסף כדי להתמודד עם כל סוגייה שתעורר במונדיאל בדרום אפריקה", הרגיע ואלקה, שהתראיין מהמשרדים הראשיים של פיפ"א בציריך.

 

ואלקה אמנם בטוח בהצלחת המונדיאל, אך ציין כי ההכנות לאירוע הבא שיתקיים ב-2014 בברזיל כבר נתקלו במהמורות. פיפ"א הספיקה להזהיר את הארגונים כי הם אינם עומדים בלוח הזמנים לפיתוח האצטדיון, והתעוררו חששות לגבי תקני שדות התעופה, הלינה והתקשורת.

 

"ישנם הרבה אתגרים בברזיל. לא יהיה לנו קל יותר מאשר ב-2010, ברזיל תהיה קשה אך מסיבות אחרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x