$
עסקי ספורט

ארסנל "מפסידה" 20 מיליון ליש"ט בשנה בגלל הסכמי חסות גרועים

מנצ'סטר יונייטד מקבלת 29 מיליון ליש"ט בשנה יותר מארסנל מהסכמי החסות הראשיים שלה. החשיבה לטווח הארוך פגעה בהכנסות המיידיות של המחלקה המסחרית של המועדון

אוריאל דסקל 16:5203.05.10

חוזי החסות ארוכי הטווח עליהם חתמה ארסנל כדי לממן את המעבר לאצטדיון האמירייטס פוגעים בהכנסות המסחריות של המועדון. כך לפי מסמך מיוחד שחשף אתר Goal.co.uk.

 

קית' אדלמן, מנכ"ל המועדון לשעבר, חתם על הסכמי חסות ארוכי טווח עם חברת התעופה אמירייטס (על שם המועדון וחסות ראשית) ועם נייקי כדי לממן את בניית האצטדיון החדש, אולם ביחס למועדונים היריבים מכניסה ארסנל סכומים גמדיים מהחסות הראשית וחסות הלבוש.

 

נייקי והאמירייטס שילמו כל אחת סכום גבוה ראשוני כדי לספק ערבויות לבניית האצטדיון באשברטון גרוב. כעת, כך נראה, תקועה ארסנל עם חוזים שמעניקים לה תשלום נמוך ביחס לשווי המותג של המועדון.

 

 

ארסן ונגר. "תסמכו עליי" ארסן ונגר. "תסמכו עליי" צילום: רויטרס

 

מועדון הכדורגל מצפון לונדון מקבל רק 6 מיליון ליש"ט בשנה מהאמירייטס בהסכם עד 2014. לאצטדיון יקראו על שם החברה עוד 11 שנים לפחות (ב-2006 החל ההסכם ל-15 שנים).

 

מנייקי מקבלת ארסנל 8 מיליון ליש"ט בשנה עד 2011 - כשלענקית לבוש הספורט האמריקאית יש אופציה להארכת ההסכם בתנאים דומים עד 2014.

 

לפי הדו"ח של קרן הנאמנות של אוהדי ארסנל, הקבוצה צריכה לקבל 20 מיליון ליש"ט יותר מהסכמי החסות שלה.

 

מנצ'סטר יונייטד, יריבתה של ארסנל, קיבלה בשנים האחרונות 14 מיליון ליש"ט מ-AIG עבור החסות הראשית (8 מיליון ליש"ט יותר) ומהשנה הבאה תקבל 14 מיליון ליש"ט יותר מארסנל בזכות הסכם החסות עם AON.  מנייקי מקבלת מנצ'סטר יונייטד כ-23 מיליון ליש"ט בשנה.

 

צ'לסי מקבלת 10 מיליון ליש"ט מאדידס עבור הסכם חסות הלבוש שלה (2 מיליון ליש"ט בשנה יותר מארסנל) ו-12.5 מיליון ליש"ט מסמסונג, נותנת החסות הראשית שלה.

 

גם ליברפול זוכה להסכם חסות טוב יותר מארסנל – מאדידס ו- סטנדרד צ'ארטרד (החל משנה הבאה).

 

המעבר לאצטדיון האמירייטס עזר לארסנל להפוך לאחד מהמועדונים המכניסים ביותר בעולם עם הכנסה של 3.1 מיליון ליש"ט למשחק לפחות - מהסכומים הגבוהים בעולם.

 

עם זאת הקבוצה תכניס בשנה הבאה 29 מיליון ליש"ט פחות ממנצ'סטר יונייטד מהסכמי החסות הראשיים.

 

איבן גאזידיס, מנכ"ל המועדון, מנסה למצוא פתרון למצב. הוא מינה צוות שיווקי ומשפטי גדול.

 

טום פוקס, המנהל המסחרי החדש של ארסנל, אמר לאוהדים כי המועדון ישקיע רבות בשיווק הקבוצה כקבוצה האהודה ביותר בלונדון.

 

בינתיים בקבוצה ארסן ונגר אמר כי לא יגיש הצעה עבור פיל ג'ונס, בלם בלקבורן המוכשר. באנגליה מדווח כי ונגר מעוניין בלואיס סוארס, חלוץ אייאקס וגארי קאהיל, בלם בולטון.

 

"האוהדים יצטרכו לסמוך עלינו", אמר ונגר. "באופן היסטורי אנחנו די הצלחנו בשוק העברות השחקנים. בקיץ שעבר הבאנו את תומאס ורמלאן, אף אחד לא ידע מי הוא ועכשיו הוא אחד משחקני השנה באנגליה. אנחנו תמיד מנסים להיות אינטלגנטיים, הגיוניים ולשמור על האינטרסים של המועדון הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x