$
חסויות וזכויות שידור

שוק החסויות: הבונדסליגה פותחת פער מהפרמרייליג

קבוצת הבונדסליגה מכניסה 6.3 מיליון יורו בשנה בממוצע מחסות חולצה בעוד באנגליה רק 4.8 מיליון יורו בשנה

סוכנויות הידיעות 17:3421.04.10

שוק חסויות החולצה בחמשת ליגות הכדורגל הבכירות באירופה נאמד ב-365 מיליון יורו. מדובר על צניחה של 2.6% לעומת העונה שעברה. כך נחשף היום (ד') בדו"ח מיוחד של חברת הייעוץ StageUp.

 

 

הצניחה בסך ההשקעות של חברות בפרסום על חולצות קבוצות כדורגל לא מייצגת את סך הנפילה בהוצאות על שיווק באירופה - שנאמדת ביותר מ-10%

בשנה שעברה. הסיבה לכך היא חשיפה נהדרת בכל כלי התקשורת של קבוצות הכדורגל. "למרות המשבר הפיננסי הגלובלי, שוק חסויות החולצה בחמשת הליגות הבכירות באירופה נותר שוק עם יכולת משיכה נהדרת עבור המשקיעים", נמסר מ-StageUp.

 

מהדו"ח עולה כי הבונדסליגה נותרה הליגה המכניסה ביותר מבחינת חסויות חולצה. קבוצת בונדסליגה ממוצעת מכניסה 6.3 מיליון יורו בשנה מחסות חולצה - עלייה של 5% מהשנה שעברה. קבוצות הפרמיירליג במקום השני - 4.8 מיליון יורו לחולצה (ירידה של 10% מהשנה שעברה). "בונדסליגה בראש בגלל חסויות חולצה יוקרתיות של באיירן מינכן, שאלקה ובורוסיה דורטמונד", נמסר מ-StageUp.

 

המגזרים המכניסים ביותר לשוק הזה הם שוק האנרגיה (47 מיליון יורו) ושוק ההימורים המקוונים (67 מיליון יורו). מגזר התחבורה הכניס 44 מיליון יורו לקבוצות הכדורגל והפיננסיים - 42.7 מיליון יורו. מגזר האנרגיה הכניסה כ-33.8 מיליון יורו לארבעה מועדונים גרמניים העונה. מגזר ההימורים המקוונים מכניס את עיקר הכסף שלו לחוזים באנגליה.

 

ב-StageUp מעריכים כי שוק חוזי החסות באנגליה צפוי לעלות לקראת העונה הבאה - בייחוד בזכות העובדה שמנצ'סטר יונייטד, צ'לסי וליברפול חתמו על הסכמי חסות גבוהים במיוחד.

 

במקום השלישי ברשימת ההכנסות הגבוהות ביותר מחסויות חולצה עומדת הליגה האיטלקית (3.5 מיליון יורו לקבוצה). רק מילאן, יובנטוס ואינטר רשמו עלייה בהכנסות בסעיף זה. הליגה הספרדית במקום הרביעי (2.6 מיליון יורו לקבוצה) והליגה הצרפתית במקום החמישי (2.2 מיליון יורו).

 

עשרת חוזי חסות הלבוש הגדולים לעונת 2009/10

 

1. באיירן מינכן עם טי מובייל - 18 מיליון יורו

 

2. מנצ'סטר יונייטד עם איי.איי.ג'י - 15.7 מיליון יורו

 

3. ריאל מדריד עם בי ווין - 15 מיליון יורו

 

4. צ'לסי עם סמסונג - 14 מיליון יורו

 

5. בורוסיה דרוטמונד עם אווניק - 12 מיליון יורו

 

6. שאלקה עם גזפרום - 12 מיליון יורו

 

7. טוטנהאם עם מנסיון.קום - 12 מיליון יורו

 

8. יובנטוס עם ניו הולנד - 11 מיליון יורו

 

9. מילאן עם בי ווין - 10 מיליון יורו

 

10. אינטר עם פירלי - 9 מיליון יורו

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x