$
עסקי ספורט

בית"ר ירושלים: מכירת שחקן בכיר שווה אישור לשחק באירופה

יו"ר הקבוצה, איציק קורנפיין, ינסה לקבל אור ירוק מהוועדה לרישוי מועדונים, כשעל הפרק עזיבה אפשרית של יצחקי, ברוכיאן או תמוז. גורם בקבוצה: "הרעיון הוא להחזיר את אירופה לטדי"

איזי עין דור, ynet 17:1421.04.10

האם התחייבות למכירת שחקן בכיר תסדר לבית"ר אישור להשתתף בליגה האירופית בעונה הבאה? היו"ר איציק קורנפיין ינסה להשיג אור ירוק מהוועדה לרישוי מועדונים, אחרי הפגישה עם אנשיה היום (ד'), על מנת שהקבוצה תחזור למפעלים האירופיים אחרי הפסקה של שנה. בקיץ האחרון כזכור, בית"ר לא

השתתפה בליגה האירופית למרות שזכתה בגביע, מאחר ולא קיבלה אישור לכך מהוועדה, בשל חוסר הוודאות לגבי עתידה.  

 

השנה, כך מקווה קורנפיין, הסיפור יהיה שונה. לא מעט התחייבויות וחוזים של שחקנים יסתיימו בקיץ, כך שהמועדון יוכל להסתדר עם התקציב הצפוי. בנוסף, מרבית העיקולים שעמדו נגד ארקדי גאידמק נסגרו, כשנכון לעכשיו נותר רק נושה אחד, אשר גם עמו צפויים פרקליטיו של הבעלים להגיע לסיכום.  

  

קורנפיין גם יציג בפני אנשי הוועדה את הסבירות הגבוהה למכירת שחקן בכיר אחד או שניים, מה שיקפיץ את תקציב הקבוצה. בבית"ר מקווים להשיג סכומים גבוהים במידה שאחד מהשלישייה - ברק יצחקי, אבירם ברוכיאן וטוטו תמוז יימכרו. גם נושא המשך השימוש בבית וגן יעלה על השולחן, כשבהמשך השבוע ייפגש היו"ר עם מאיר פניג'ל, מבעלי חברת 'נאות בית וגן', על מנת להאריך את חוזה השכירות במחירים סבירים.

 

בבית"ר מודעים לכך שהדיבורים על כך שהעונה כנראה נגמרה עבור המועדון, הביאו אולי ליכולת החלשה במשחקים האחרונים, אך כעת קיימת אפשרות סבירה כי גם המקום הרביעי יביא עימו כרטיס למפעל (במידה שהפועל ת"א תזכה בגביע). "המטרה היא להחזיר את אירופה לטדי", אמר גורם במועדון. "יש לנו עדיין על מה לשחק והמפגש מול אשדוד בשבת, הופך פתאום לקריטי במיוחד".  

 

במהלך החג התעסקו בבית"ר גם באירוע עצוב, אחרי שאחת האוהדות המוכרות שהתבלטה באהבתה לעידן טל, התאבדה בתלייה עם צעיף הקבוצה. טל ומנהל המשק של בית"ר, מאיר הרוש, השתתפו בהלווייתה.

 

עדכון:

 

ועדת רישוי המועדונים של אופ"א שדנה בבקשתה של בית"ר ירושלים החליטה כי בשל התחייבויותיה העתידיות של בית"ר ועל מנת למנוע חשש כי הקבוצה תיקלע למצב של חדלות פרעון, יהיה על הקבוצה להמציא לרשות לבקרת תקציבים, עד ל-13 במאי ערבות בנקאית בסך 15 מיליון שקל שתאושר על ידי הרשות. 

 

במידה ועד לתאריך זה יוכח לרשות כי הקבוצה תסיים את עונת המשחקים הנוכחית בעודף תקציבי אשר ישמש את תקציב הקבוצה בעונת המשחקים הבאה, ו/או שההתחייבויות העתידיות של הקבוצה צומצמו או נדחו, תוקטן הערבות הבנקאית מסכום החובות שצומצמו ו/או נדחו.

 

במידה והתנאים הללו יתקיימו, יוענק לבית"ר ירושלים הרשיון להשתתפות במפעלי אופ"א לעונת המשחקים 2010/11. במידה ולא יינתן אישור, ייחשב הדבר כהחלטת הוועדה שלא להעניק רשיון לקבוצה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x