$
עסקי ספורט

עמרי כספי, כך תרוויח יותר

הישראלי הראשון ב-NBA צריך לנצל את הקיץ כדי לחתום על חוזי פרסום מכניסים במיוחד

ירון ארבל 19:1515.04.10

אם עמרי כספי סיכם את עונת הרוקי שלו בסקרמנטו קינגס בעיתוני הבוקר מיד עם סיום העונה כ"חלומית" ושאר סופרלטיבים שמעבירים את המסר כי הוא בעצמו לא ציפה לכך, אין יותר מדי טעם להתווכח איתו. אף אחד, אולי למעט הוריו, לא מאמין בעמרי יותר מעצמו, וזו אחת הסיבות המרכזיות שהוא נמצא היכן שנמצא, ואם גם הוא לא ציפה לעונה כזו מוצלחת, כנראה שהספקנים צדקו כשחשבו לפני 8 חודשים שהדרך תהיה קשה בהרבה.

כספי. תקוע על חוזה. וכנראה באותה העיר כספי. תקוע על חוזה. וכנראה באותה העיר צילום: איי פי

 

סצנת הפתיחה של "סיפור בזיג-זג" נותנת תחרות לא רעה לרצף ההתרחשויות שהביאו את כספי למקום בו הוא יוכל להוכיח את עצמו. הוא היה אמור להיבחר ע"י פורטלנד, שהחזיקה בבחירה אחת לפני סקרמנטו, שם עמדת הסמול פורוורד עמוסה באירופאים מוכשרים והתכנון היה להשאיר את כספי להתחשל באירופה. בסופו של יום בפורטלנד הלכו על כשרון ספרדי, שאכן נשאר באירופה, וכספי הגיע לאחת הקבוצות החלשות בליגה, שלא בהכרח מתוך בחירה נותנת במה גדולה לצעירים, והרבה פחות משנה לה כמה משחקים תנצח.

 

במובן מסויים היא גם תשמח להפסיד כדי לקבל בחירה טובה יותר בדראפט הקרוב. רצף של פציעות והסתבכויות עם החוק של שחקנים בעמדה שלו, ואח''כ פציעה של כוכב הקבוצה, אפשרו לכספי לא רק דקות אלא גם כמות זריקות ומקום בולט בקבוצה, המשיכו את הרצף הבאמת בלתי סביר של מאורעות שנתנו לו את הבמה. ההצלחה בעולמנו בסופו של דבר בנויה על ניצול הזדמנויות לא פחות מכישורים, וייכתב לזכות כספי שהוא ניצל את הצ'אנס במאה אחוזים.

 

אין שום סיבה לוותר עליו

 

לכספי נותרה עוד עונה אחת בחוזה הרוקי שלו, אך בסיומה יש לסקרמנטו את האופציה להאריך את החוזה בשנתיים נוספות. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי בעליל בעונה הבאה, אין שום סיבה בעולם שהקבוצה תוותר על האופציה הזו. בחשבון פשוט בשלוש השנים הקרובות כספי ימשיך לשחק בבירת קליפורניה, ושכרו יהיה בהתאם לחוקי השכר של שחקנים אשר נבחרו בדראפט. גם במידה וסקרמנטו תבצע עסקה במסגרתה יחליף כספי כתובת מגורים, הוא יסחוב איתו את החוזה על פיו ירוויח בעונה הבאה - 1,045,400 דולר, בעונה השלישית 1,118,300 דולר ובעונה הרביעית יוכל לקבל עד כמעט 70% העלאה מהסכום אותו ירוויח בעונה השלישית.  

 

בהינתן שבשלוש העונות הבאות אין לכספי כל יכולת תמרון לגבי המשכורת אותה יזכה לראות כל חודש מנהל הבנק, נותר לו לחפש אפיקי הכנסה אחרים. במקרה של ספורטאים מקצוענים מדובר בחוזי פרסום. בארץ הוא יושב תחת ההגדרה של השחקן הישראלי הראשון ב-NBA, ליגת הכדורסל הפופולארית בעולם במדינה בה כדורסל הוא ספורט פופולארי.

 

בארה"ב הוא נחשב ליהלום בקהילת היהודיות, המבוססות ברוך השם, ברחבי ארה"ב. אחרי שנה אחת של ביצועים על המגרש, ובזמן שהמשכורות עדיין מוגבלות תחת חוקי הליגה, הקיץ הקרוב והעונה הבאה יהיו זמנו של כספי לחלוב את הפרה שהאביס ופיטם בשנה האחרונה. 

 

קריירות של ספורטאים הן דבר גמיש ונוזלי במיוחד. במיוחד בליגות המקצועניות של ארה"ב. הצלחה בעונה אחת, גדולה ככל שתהיה, לא בהכרח תמשיך בסדרה הנדסית עולה, לא תמיד בגלל אותו אתלט.

 

במקום בו הכסף הוא שיקול ראשון לפני הספורט עצמו, הביצועים על המגרש לפעמים לא מספיקים. פציעות, לא עלינו ועליו, הן גם כן חלק מהענף, בטח ברמת האינטנסיביות בה משחק כספי, ויכולות לשנות מומנטום חיובי בשניה אחת. השנתיים הקרובות, שהתחילו אתמול, זו התקופה בה כספי צריך לחתום על חוזי פרסום לטווח הקרוב, אשר מצד אחד יספקו לו את ההכנסה לה הוא ראוי בעקבות הצלחתו ומעמדו, ומצד שני לא יכבלו אותו לטווח הארוך, במידה ועונת הרוקי שהסתיימה היתה רק הספתח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x