$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: מנצ'סטר יונייטד תכניס 24 מיליון ליש"ט פחות מימי משחק

וגם: כמה תכניס העיר אינדיאנפוליס מטורניר הפיינל פור של ה-NCAA? כמה כדורגלנים חדשים נרשמו בגרמניה? מדוע ה-ITF לא רוצה מונדיאל של טניס? למה הממשלה היוונית מונעת מקבוצות הכדורגל ביוון 40 מיליון יורו? ועוד

סוכנויות הידיעות 14:2131.03.10

יועצי פיננסים של מנצ'סטר יונייטד מצפים כי הקבוצה תכניס 11% פחות מימי משחק באולד טראפורד בשנתיים הקרובות. לפי הנתון המדאיג של JP מורגן הקבוצה יכולה לצפות לירידה של 24 מיליון ליש"ט בהכנסות מימי משחק. מנצ'סטר יונייטד הכניסה ב-2009 כ-109 מיליון ליש"ט מימי משחק (כרטיסים

והוצאות אחרות של הצופים באולד טראפורד בימי משחק). הקבוצה מצפה לירידה של 98 מיליון ליש"ט העונה ו-96 מיליון ליש"ט בעונה הבאה. בעונה הבאה מצפים ב-JP מורגן שהקבוצה תכניס 101 מיליון ליש"ט. ביונייטד, אגב, מצפים לנפילה גדולה יותר בהכנסות הללו – 29 מיליון ליש"ט.

 

הסיבה לכך היא ירידה במכירת תאי צפייה פרטיים ו"סיכונים חיצוניים", לפי JP מורגן. הסיכונים "החיצוניים" הם אוהדי מנצ'סטר יונייטד המוחים נגד התנהלות הגלייזרים. "שני הרבעונים הקרובים הם קריטיים להצלחת מכירת המנויים, הכרטיסים ותאי הצפייה בעונה הבאה, על רקע יחסי הציבור השליליים שמקבלת הקבוצה. ירידה בהכנסות יכולה לפגוע בתזרים המזומנים של החברה", סיכמו ב-JP מורגן.

 

החברה הישראלית Disk-In Pro זכתה בפרס APEX בלאס-וגאס בקטגוריית אמנות, בידור ופנאי על הקמת החוויה האולימפית בהדר-יוסף. חברת Disk-In Pro זכתה בפרס APEX המכובד במסגרת תערוכת DSE 2010 בקטגורית אמנות, בידור ופנאי על הקמת "החוויה האולימפית". פרס ה-APEX מוענק על חדשנות בפיתוח והשמה של טכנולוגיה בתעשייה הדיגיטלית-ציבורית העולמית (Digital Out of Home). במסגרת התערוכה אשר התקיימה בלאס-וגאס התחרו פרויקטים רבים מכל העולם.

 

עלייתו של באטלר, הקולג' הקטן, לפיינלפור באינדיאנפוליס עשויה לפגוע בהכנסות העיר המארחת מהטורניר. זאת למרות שבאטלר היא קבוצת הבית של אינדיאנפוליס. לפי החישובים, הכנסת העיר מהפיינלפור אמורה להגיע ל-50 מיליון דולר – בעיקר מהכנסות של תיירים שבאים לצפות במשחק. אבל לפי בדיקות שנעשו עבור CNBC ההכנסה הזו אמורה לרדת בגלל שהקולג' המארח הגיע לפיינל-פור. זה אומר שהפיינלפור יכניס כ-12.5 מיליון דולר פחות לאינדיאנפוליס.

 

עוד מיליארדר קנדי בדרך לכדורגל הישראלי? בלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מכחישים פגישה עם המיליארדר הקנדי ג'רי שוורץ, בעניין האפשרות שירכוש או ישקיע בבית"ר ירושלים. על מעורבותו האפשרית של נתניהו במציאת משקיעים לקבוצה. אתמול פורסם כי ראש הממשלה מחפש רוכש לקבוצה הירושלמית.

 

התאחדות הכדורגל הגרמנית (DFB) הודיעה על מספר שיא של כדורגלנים שנרשמו ב-2010. 6,756,562 גרמנים נרשמו כשחקנים ל-DFB וזו הפעם הראשונה בהיסטוריה של הארגון (בן 110) שהוא עובר את רף 6.7 מיליון הנרשמים. מדובר בעלייה של 72 אלף כדורגלנים מ-2009. יש לציין שמדובר בעלייה במספר הכדורגלנים למרות ירידה של 0.8% באוכלוסיית גרמניה וירידה של 6.27% בירידה של מספר התלמידים בבתי ספר יסודיים. "היתה עלייה של 10.11% במספר הכדורגלניות", אמר תיאו צוואנציגר, נשיא ה-DFB בסיפור רב. ב-DFB רשומות 177,039 קבוצות – כחצי מהם (82,599) נחשבות לקבוצות ילדים.

 

ה-ITF ארגון הטניס העולמי דחה את הצעת ארגון השחקנים העולמי ATP לשנות את פורמט הפד קאפ וגביע הדיוויס ולהפכו לסוג של מונדיאל טניס. ב-ATP דרשו שיתייחסו ברצינות להצעות השחקנים אבל ב-ITF, כאמור, דחו אותן וציינו כי אין לשנות עקרונות כגון ניהול הטורניר על בסיס שנתי, משחקי בית וחוץ ודבקות בחוקי הטניס. "ה-ITF לא עושה כלום. למה אני לא מופתע", כתב אנדי רודיק, אחד ממגישי ההצעה, בחשבון הטוויטר שלו.

 

ממשלת יוון החליטה למנוע מקבוצות הליגה היוונית כספי חסויות ממועצת ההימורים היוונית (Opap) בשווי של כ-40 מיליון יורו. זאת בשל תופעת החוליגניזם החמורה במגרשי הכדורגל. בתגובה, כינו ראשי מועדוני הכדורגל ביוון את החלטת הממשלה "סחיטה כלכלית". 23 מיליון יורו לא יעברו לסופרליג, כמו גם תשעה מיליון שהובטחו כתמיכה בקבוצות הליגה השנייה והשלישית. שלושה מיליון נוספים חולטו מכספי התאחדות הכדורגל היוונית, כמו גם חמישה מיליון על עסקאות מיוחדות עם הקבוצות הגדולות.

 

הרגולטור הבריטי, Ofcom, הודיע כי ענקית התקשורת BSkyB חייבת להוריד ב-23 אחוז את עלות מחירי ערוצי הספורט שלה (סקיי ספורטס 1 וסקיי ספורטס 2) שמשדרים מספר אירועי ספורט הכוללים גם משחקי פרמיירליג.

 

דיוויד סאליבן, אחד מבעלי ווסטהאם, אישר היום ל"דיילי מייל" כי נסע ביחד עם מנכ"לית הקבוצה, קרן בריידי, למזרח התיכון כדי לחפש משקיעים בקבוצה. סאליבן ביחד עם דיוויד גולד רכש 50% מווסטהאם עבור 52 מיליון ליש"ט בינואר.

 

קבוצה לונדונית אחרת, קריסטל פאלאס, עשויה להירכש על ידי קונצרן CPFC המורכב ממספר אנשי עסקים לונדונים. הקבוצה בהליך של כינוס נכסים.

 

ההצעה להגביל את הוצאות קבוצות הכדורגל בספרד ל-70% מן ההכנסות שלהם זוכה לביקורת. חוסה מריה גיי, פרוספור לכלכלת כדורגל באוניברסיטת ברצלונה אומר על ההצעה: "מכירות נדל"ן ושחקנים קורות פעם במספר חודשים או שנים והכנסות מדברים אלו ירדו. החישוב של ההוצאות צריך לבוא על בסיס ההכנסות הרגילות – ולא כל החוק הזה יהיה טעות קשה".

 

גיי טוען כי קבוצות הלה ליגה, הליגה הראשונה בספרדית, בחובות של 4 מיליארד יורו. בשנה שעברה הוציאו הקבוצה 1.7 מיליארד יורו בעוד הכניסו רק 1.55 מיליארד יורו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x