$
עסקי ספורט

ספורט בצהריים: מי החברה שמעצבנת את פיפ"א?

וגם: כמה יעלה לאוהד אנגלי להגיע לדרום אפריקה וללוות את הקבוצה שלו עד הגמר; פורטסמות' נקנסה במיליון ליש"ט; ב-MLS לא יצאו לשביתה'; ב-MLB מחתימים שחקנים על חוזי ענק ועוד

סוכנויות הידיעות 15:1122.03.10

חברת התעופה הדרום אפריקאית Kulula יצאה בקמפיין מתריס ומצחיק כנגד החוקים של פיפ"א.

 

פיפ"א נכנסה למאבק משפטי עם חברת התעופה על כך שפרסמה את טיסותיה בפרסומת שטוענת כי החברה היא "המטיסה הלא רשמית של אתם יודעים מה בדרום אפריקה". פיפ"א טענה כי מדובר בגרילה מרקטינג

שפוגע באמרייטס איירליינס, המטיסה הרשמית של המונדיאל בדרום אפריקה.

 

החברה נאלצה להוריד את הפרסומות ואמש יצאה בפרסומת נוספת לפיה תטיס אנשים לדרום אפריקה "לא בשנה הבאה, ולא בשנה שעברה, מתישהו בין לבין".

 

פיפ"א תנסה שוב להוריד את הפרסומות של חברת התעופה.  

 

אוהד אנגליה עשוי לשלם עד 6,400 ליש"ט אם נבחרתו תגיע לגמר מונדיאל 2010. כך לפי חישוב של "הסאן". כרגע, כך נראה, האוהדים ישלמו 3,000 ליש"ט רק כדי להיכנס למשחק אחד בדרום אפריקה.

 

לפי הנתונים, התאחדות הכדורגל האנגלית היתה צריכה להחזיר 6,000 כרטיסים מה-29 אלף שחולקו לה מפיפ"א כיוון שלא היה ביקוש בגלל המחירים הגבוהים. עם זאת, לפי הערכות, כ-68 אלף אוהדים אנגלים יגיעו לדרא"פ ללוות את הנבחרת של פאביו קאפלו.  

 

פורטסמות', מועדון הפרמיירליג מוכה החובות, נקנס ב-1 מיליון ליש"ט על ידי הפרמיירליג בגלל "סדרת עבירות". הפרמיירליג, שלא כמו רוב הנושים, לא תצטרך לחכות עד שתקבל את המזומן ותיקח את הכסף מתשלום של 6 מיליון ליש"ט שהיא אמורה להעביר לקבוצה.

 

בנושא קשור: רוב לויד, שמוביל קונצרן לרכישת פומפי, סירב לחשוף מי המשקיעים שעומדים מאחוריו. בינתיים אנדרו אנדרוניקו, כונס הנכסים של פומפי, העניק ללויד את האישור לעשות בדיקות נאותות למועדון לפני הגשת הצעה רשמית. "הלקוחות שלי לא רוצים להיחשף לפחות עד שתוגש ההצעה", הסביר לויד.

 

ליגת הכדורגל המקצועית של צפון אמריקה (MLS) ואיגוד שחקני ה-MLS חתמו על הסכם שכר קיבוצי ומנעו את השבתת הליגה – חמישה ימים לפני שריקת הפתיחה. דון גארבר, הקומישינר של ה-MLS ובוב פוסה, יו"ר איגוד השחקנים (MLSPU) הודיעו כי ההסכם תקף עד ה-31 בדצמבר 2014.

 

השחקנים דרשו יותר חופש תנועה בין קבוצות ה-MLS וחוזים מובטחים לאחר תום החוזה הקודם בסוף 2009. ולאחר דיון ארוך הגיעו הצדדים לפשרה.

 

"ההסכם החדש מאפשר לנו עבוד עם השחקנים ולהתאמץ יחדיו כדי לבנות את הכדורגל בצפון אמריקה" אמר גארבר. העונה ה-15 של ה-MLS תצא לדרך בשבוע הבא.

 

ג'ו מאור, כוכב המינסוטה טווינס מליגת הבייסבול של צפון אמריקה (MLB) חתם על חוזה חדש עד 2018. החוזה שווה בסך הכל 128 מיליון דולר והוא אחד מארבעת החוזים הגבוהים ביותר שנחתמו בהיסטוריה של הליגה.

 

אנה אהרונוב ומייקל לואיס, כוכבי "רוקדים עם כוכבים" העניקו בשבוע שעבר את צ'ק הזכייה שלהם על סך 80,000 שקל שקיבלו מ"רשת" לקרן "חבק ספורטאי" של המרכז לטיפוח מחוננים בספורט של מכון וינגייט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x