$
עסקי ספורט

אולימפיאדת ונקובר סיימה בתקציב מאוזן

התקציב התפעולי כיסה את המשחקים אך הוא אינו כולל בניית אתרים בשווי 580 מיליון דולר קנדי, או תקציב אבטחה של 900 מיליון דולר קנדי, ששניהם זכו למימון ממשלתי

סוכנויות הידיעות 12:2322.03.10

מארגני אולימפיאדת ונקובר והמשחקים הפראלימפיים, שהסתיימה ביום א', בטוחים כי לא יהיו בגירעון תקציבי עם סיום תשלומי החשבונות.

 

"אנחנו חושבים שאנחנו במצב די טוב ושהתקציב שלנו יהיה מאוזן כשנסיים", אמר דייב קוב, סמנכ"ל הוועדה המארגנת של ונקובר, לפני טקס סגירת המשחקים

הפראלימפיים בוויסלר.

 

קוב הכיר בכך שהשמירה על איזון בתקציב התפעולי, העומד על 1.7 מיליארד דולר קנדי (1.67 מיליארד דולר ארה"ב), דורשת סיוע פיננסי שהבטיח הוועד האולימפי הבינלאומי  לאחר שלא הצליחה לגייס את המספר הצפוי של נותני החסות.

 

"אנחנו צופים שנשתמש בחלקו, כנראה ברובו", אמר קוב במסיבת עיתונאים. הוועדה האולימפית של ונקובר וזו הבינלאומית לא ציינו מעולם את היקף הסיוע המובטח, אך דווח כי מדובר ב-22 מיליון דולר קנדי. המארגנים אמרו כי רק בעוד ששה עד שמונה חודשים יתקבלו הנתונים הסופיים.

 

עם החשבונות שעוד יש לסגור נמנים הפיצויים לאינטראווסט קורפ, הבעלים של אתר הסקי וויסלר, על הלקוחות שהפסידה כיוון שאירחה את תחרויות הסקי האלפיני.

 

התקציב התפעולי כיסה את המשחקים האולימפיים והפראלימפיים, אך הוא אינו כולל בניית אתרים בשווי 580 מיליון דולר קנדי, או תקציב אבטחה של 900 מיליון דולר קנדי, ששניהם זכו למימון ממשלתי.

 

נשיא הוועדה הפראלימפית הבינלאומית שיבח את הטיפול של המארגנים בוונקובר במשחקים לספורטאים עם מגבלות גופניות, בענפים כמו פרא-סקי והוקי מזחלות קרח.

 

למשחקים הפראלימפיים בוונקובר נמכרו 230 אלף כרטיסים, שיא למשחקי החורף, ומספר הצופים בשידורים החיים באתר הוועדה הפראלימפית הבינלאומית עלה על זה של המשחקים הפראלימפיים בביי'גינג ביקיץ 2008, אמר פיליפ קרייבן.

 

"המשחקים האלה היו נפלאים", אמר קרייבן.

 

האולימפיאדה, שהסתיימה ב-28 בפברואר, גם זכתה לשבחים על הצלחתה, למרות בעיות מזג האוויר בהתחלתה ומותו של גולש המזחלות הגיאורגי נודאר קומריטשווילי, שנהרג בתאונה בזמן האימון בוויסלר שעות ספורות לפני תחילת המשחקים.

 

מנכ"ל הוועדה בוונקובר, ג'ון פרלונג, צפוי להגיע לההלוויתו של קומריטשווילי ביום ג', בהזמנתו של אביו של הגולש. "זה הדבר הנכון", אמר פרלונג, שנאלץ להפסיד את רוב טקס הסגירה של המשחקים הפראלימפיים כדי להגיע להלוויה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x