$
עסקי ספורט

מנצ'סטר יונייטד עשויה לאבד 30 אלף בעלי מנויים

אוהדי אלופת אנגליה לא מרוצים מכך שהיא הקבוצה היחידה בפרמיירליג שהעלתה את מחירי הכרטיסים והמנויים העונה

אוריאל דסקל 17:3611.03.10

האם אוהדי מנצ'סטר יונייטד מתחילים להחרים את הקבוצה בגלל משפחת גלייזר? מנצ'סטר יונייטד, שרושמת הצלחות בפרמיירליג ובצ'מפיונס ליג, עשויה לאבד עד 59% מבעלי המנויים - כ-30 אלף במספר - שלה, כך עולה מסקר שנערך בקרב בעלי מנויים בקבוצות הפרמיירליג.

 

למנצ'סטר יונייטד

יש כ-55 אלף בעלי מנויים. 44% מבעלי המנויים אמרו כי הם עשויים לרכוש כרטיסים בודדים. 15% ציינו שיוותרו לחלוטין על הגעה למשחקים של היונייטד. אלו נתונים מדאיגים מבחינת הבעלים של הקבוצה, משפחת גלייזר, שמעוניינת להדוף את קבוצת "האבירים האדומים" שמעוניינת לרכוש את הקבוצה וזוכה לתמיכה מהאוהדים.

 

הסקר נערך על ידי חברת וירג'ין מאני ומראה שמכלל בעלי המנויים באנגליה -25% שוקלים לא לחדש את המנוי בסוף העונה. 4% מתכננים להפסיק ללכת למשחקים". "יש הבנה מועטה או שבכלל אין הבנה לגובה של מחירי הכרטיסים", אמר מלקום קלארק, יו"ר התאחדות האוהדים באנגליה.,"המחירים של המנויים גבוהים יותר מדי ביחס לליגות האירופאיות האחרות כגון ספרד, איטליה וגרמניה". קלארק הוסיף כי "מחירים עבור דברים שחייבים לקנות כגון מזון, שכירות, תחבורה ודלק הולכים ועולים, ואוהדי כדורגל כמו כולם סובלים מירידה במשכורת ואבטלה. מועדונים צריכים לזכור את זה כשהם מתמחרים את המנויים לשנה הבאה".

 

קלארק התייחס גם למנצ'סטר יונייטד. "באופן מביש מנצ'סטר יונייטד היתה מועדון הפרמיירליג היחיד שהעלה את מחירי הכרטיסים. כל המועדונים האחרים הקפיאו אותם הוא הורידו אותם. הם גם מכרו את כריסטיאנו רונלדו. הם משלמים את המחיר על החובות של 700 מיליון ליש"ט ולכן זה לא מפתיע ש-6 מ-10 בעלי המנויים ביונייטד שוקלים לא לחדש את המנויים".

 

אגב, הקבוצות שנהנות מהשיעור הגבוה ביותר של אוהדים שיחדשו את המנוי הם ארסנל (רק 14% שוקלים אם לחדש); בולטון (13); ליברפול (9%) וסטוק סיטי (9%). לפי וירג'ין מאני, אוהדי וולבס (54%) וברנלי (31%) כנראה גם לא מרוצים ביותר מהעונה הראשונה של הקבוצה שלהם בפרמיירליג. אגב, רק 28% מאוהדי פורטסמות' מוכת החובות שוקלים לא לחדש את המנוי לקבוצה שלהם למרות הצרות.

 

ובאותו נושא: דיוויד בקהאם, שחקן מילאן שאמש הודחה על ידי מנצ'סטר וינייטד משמינית גמר ליגת האלופות, לבש בסוף המשחק צעיף צהוב ירוק המזוהה עם תנועת המחאה נגד הבעלים שלה קבוצה.  בקהאם ניסה להרחיק את עצמו מכל פעולת מחאה: "אלו הצבעים הישנים של היונייטד אבל אם להיות כן זה לא העסק שלי. אני אוהד יונייטד ואני תומך במועדון. אני תמיד אתמוך בו".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x