$
עסקי ספורט

מנצ'סטר יונייטד תוקפת את "האבירים האדומים"

דיוויד גיל, מנכ"ל הקבוצה, טוען כי המודל שמציעה קבוצת הרכישה לא יעבוד

אוריאל דסקל 13:5004.03.10

דיוויד גיל, מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד, תוקף את קבוצת "האבירים האדומים", המורכבת מאוהדי הקבוצה שמעוניינים לרכוש אותה מידי משפחת גלייזר.

 

"קית' האריס יילך לכל מקום אם יש בו יחסי ציבור ואנחנו מקבלים את זה", תקף גיל את המתווך האחראי על גיוס המשקיעים שמוכנים

לשלם עד מיליארד ליש"ט למשפחת גלייזר כדי לרכוש את מנצ'סטר יונייטד. "אם תבדקו את מה שהוא עשה בכדורגל אז תגלו שאין לו יותר מדי מה להציע".

 

גיל הודה כי מחאות האוהדים "משפיעות" על ראשי המועדון ותיאר את חלק מהאנשים בקבוצת האבירים, ביניהם ג'ים אוניל מגולדמן זאקס ועו"ד הבכיר מארק ראולינסון כ"אמינים".

 

על פי הפייננשל טיימס, מנצ'סטר יונייטד שוקלת להפסיק קשריה העסקיים עם גולדמן זאקס בגלל המוערבות של אוניל בהצעה.

 

"יש להם את נקודת המבט שלהם והם אנשים הגיוניים ומאוד אינטליגנטיים, אבל אנחנו יכולים לחיות עם המבנה שיש לנו היום. התוצאות הפיננסיות והתחזיות שלנו מראות את זה".

 

מנצ'סטר יונייטד, שהראתה רווח של 56.5 מיליון ליש"ט בחציון (עלייה מ-36.5 מיליון ליש"ט בשנה שעברה), בחובות של כ-716 מיליון ליש"ט.

 

"הגלייזרים לא מוכרים", אמר גיל. "אין שום אינדקציה שהם מוכנים למכור. האבירים האדומים יכולים להגיע עם הצעה אבל הם לא ימכרו את הנכס".

 

קבוצת האבירים האדומים, שכבר מורכבת ממספר אוהדים מאוד עשירים, מחפשת כעת משקיעים גם בחו"ל, ולפי הערכות תגייס כ-40 מיליונרים ומיליארדים, אוהדי מנצ'סטר יונייטד, שיכולים לגייס כל אחד לפחות 20 מיליון ליש"ט לרכישה.

 

"אני לא יודע איך זה יעבוד", אמר גיל. "אני מעורב בכדורגל מאז 1997 ונסעתי להמון מקומות במנצ'סטר יונייטד. ראיתי איך מנוהלים המועדונים הטובים ביותר והמועדונים צריכים להיות מנוהלים על ידי מודל נקי, גוף אחד שלוקח החלטות. זה מהיר ויעיל. אני לא רואה איך אנשים עשירים, שנעשו עשירים מסיבה מסוימת, לא ירצו להיות תמיד חלק מתהליך קבלת ההחלטות".

 

בנושא קשור, הגלייזרים – שלא מעוניינים למכור את המועדון לפחות עד 2017 – רואים באינטרנט כתחום בו הם יכולים להגדיל את הכנסות המועדון בעשרות אחוזים.

 

בזכות טכנולוגיה שמאפשרת גלישה מאוד מהירה, הגלייזרים חושבים שמנצ'סטר יונייטד יכולה להיחשף הרבה יותר בארה"ב ובעולם.

 

"בעוד חמש עד 10 שנים האצטדיונים יהיו מרושתים לחלוטין", אמר מומחה ל"גרדיאן"."אנשים יצפו בכדורגל דרך האינטרנט ויתאפשר להם ליצור קשרים עם אנשים באצטדיון ולהמר על המשחק ב-Iphone שלהם. אם כל אוהד כדורגל בסין או הודו יסכים לשלם כמה דולרים לחודש עבור השירותים האלה, המועדונים הגדולים בעולם יהיו שווים מיליארדים. הגלייזרים מבינים את זה".  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x