$
עסקי ספורט

פורטסמות' צפויה להיכנס להליך פירוק ביום שישי

לפי הדיווחים קבוצת הפרמיירליג נתונה בחובות של יותר מ-90 מיליון ליש"ט. פשיטת רגל תוביל להורדת 9 נקודות ממאזנה של הקבוצה, וייתכן גם להורדת 20 נקודות בעונה הבאה

אוריאל דסקל 13:2724.02.10

פורטסמות' צפויה להיות קבוצת הפרמיירליג הראשונה שתכנס להליך פירוק ביום שישי.

 

במקרה זה תקנס הקבוצה בהורדה אוטומטית של 9 נקודות (אלה אם כן יתנגדו כל קבוצות הפרמיירליג). הורדת הנקודות תוריד, כמעט בוודאות, את פורטסמות' לליגת המשנה בתום העונה הנוכחית.

 

פשיטת
הרגל עשויה גם לגרום לכך שאת העונה הבאה תתחיל הקבוצה של אברם גרנט עם מינוס 20 נקודות. ההורדה האסיבית היא חלק מהענישה החמורה שיחלו להנהיג בפוטבול ליג, ארגון ליגות המשנה באנגליה.

 

פורטסמות' עשויה להימנע מהורדת הנקודות בליגת המשנה אם תגיע לסיכום על החזר כספי לנושים.

 

פורטסמות' חייבת כ-34 מיליון ליש"ט לרשויות המס והמכס בבריטניה. הקבוצה חייבת כ-10 מיליון ליש"ט נוספים לקבוצות מהן רכשה שחקנים. הקבוצה חייבת גם 17 מיליון ליש"ט לבלרם צ'יינרי, הבעלים הנוכחי של פורטסמות' ו-30.5 מיליון ליש"ט לסשה גאידמק, הבעלים של המועדון הבעייתי עד הקיץ האחרון. לא ידוע אם השניים יהיו מוכנים לוותר על ההלוואה.

 

פורטסמות' הודיעה כי אם לא יימצא רוכש למועדון עד יום שישי הוא ייכנס להליך פירוק. ראשי המועדון מנהלים שיחות עם ארבעה גורמים לגבי רכישה, אך ספק גדול אם מישהו יהיה מוכן לקחת על עצמו אפילו חלק מהחובות של קבוצת הפרמיירליג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x