$
עסקי ספורט

לפורטסמות' יש בעלים חדש: בלרם צ'יינרי

איש העסקים שעובד יחד עם לוי קושניר הוא הבעלים הרביעי של המועדון בעונה האחרונה. הוא השתלט על 90% מהמועדון לאחר שעלי אל-פרג' לא הצליח להחזיר לו הלוואה של 17 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות 10:2404.02.10

העונה המסוייטת של פורטסמות' ממשיכה. אמש, בהודעה דרמטית נודע כי בלרם צ'יינרי השתלט על המועדון מידי עלי אל-פרג'. צ'יינרי, איש עסקים מהונג קונג, הוא הבעלים הרביעי של המועדון מפראטון פארק העונה, זאת לאחר שסשה גאידמק, סולימאן אל-פאחים ופרג' ניסו את מזלם וכשלו בטיפול בקבוצה

עמוסת החובות.

 

צ'יינרי השתלט על 90% מהמניות של פורטסמות', שהיו באחזקת פרג', לאחר שהיה מתוסכל מכך שלא קיבל חזרה את ההלוואה שהעניק לפרג' בתחילת העונה בסך 17 מיליון ליש"ט לפחות, כדי למנוע מהקבוצה פשיטת רגל (דרך חברת פורטפין, שהוא הבעלים שלה ביחד עם לוי קושניר).

 

"פורטפין העניקה הלוואות נרחבות לפורטסמות' כדי להבטיח את עתיד המועדון", אמר צ'יינרי ל"גרדיאן". "החברה תמשיך כעת לעבוד עבור האינטרסים שלה". לוי קושניר, שותפו של צ'יינרי, מכחיש כי הוא חלק מהקבוצה שרכשה את פורטסמות'.

 

כמו כן, ארקדי גאידמק חייב כ-23 מיליון דולר לצ'יינרי וקושניר בעקבות אי רכישת אמריס.

 

פורטסמות' עומדת כעת מול איום של מס ההכנסה בבריטניה להכריז עליה כפושטת רגל, אם לא תחזיר עד 10 בפברואר חובות שנאמדים בעשרה מיליון ליש"ט. בנוסף, סאשה גאידמק עדיין ממתין לתשלום של כ-30 מיליון ליש"ט. ביום ראשון האחרון היה אמור גאידמק הבן לקבל 9 מיליון ליש"ט, אולם אל-פארג' שוב לא עמד בדד-ליין שנקבע.

 

היום (ה') מדווח ב"דיילי טלגראף" שהפרמיירליג הנחתה את הקבוצות לא לנהל משא ומתן ישיר עם דניאל אזוגי, עורך הדין הישראלי שמנהל כיום את הכספים בפורטסמות'. הפרמיירליג הנחתה את הקבוצות נגד ניהול המשא ומתן עמו כיוון שהוא מורשע בעבירות הונאה.

 

אגב, אמש קיבלו שחקניו של אברם גרנט את משכורות ינואר לאחר דחייה נוספת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x