$
עסקי ספורט

האם אוהדי מנצ'סטר יונייטד ירכשו את המועדון?

דיווח: קבוצת אוהדים אמידים של מועדון הפאר בוחנת את רכישתו מידי משפחת גלייזר

סוכנויות הידיעות 22:5730.01.10
קבוצה של אוהדים אמידים של מנצ'סטר יונייטד פנולקית' האריס, יועץ השקעות בכיר באנגליה, כדי לדון עמו לגבי רכישת הקבוצה מידי משפחת גלייזר. כך דיווח ה-BBC.

  

"התחושה היא שהאוהדים באמת רוצים את זה", אמר האריס ל-BBC. "נמאס להם. יש יותר מדי חובות על המועדון. 75
פני מכל ליש"ט שמוציאים האוהדים על הקבוצה הולך לכיסוי החובות של הגלייזרים או לכיס שלהם".

 

האריס, בנקאי בסימור פירס, הוא אחד מהמתווכים המוכרים ביותר באנגליה. בין השאר סייע במכירת אסטון וילה וצ'לסי לרנדי לרנר ורומן אברמוביץ' בהתאמה. האריס מאמין כי משפחת גלייזר אינה במצב פיננסי טוב, ותקשיב לכל הצעה עבור הקבוצה.

 

לפני כשבועיים הצליחה משפחת גלייזר למכור איגרות חוב בשווי 500 מיליון ליש"ט, מה שאמור לספק להם מרווח נשימה ותשלומי ריבית נוחים יותר. את האג"ח, אותו הוציאו באופן רשמי לפני כשבועיים, מכרו ליותר מ-50 גופים, לקוחות מוסדיים וקרנות פנסיה.

 

משפחת גלייזר פרסמה הודעה כי היא מתכננת להישאר במועדון לטווח הארוך. "מנצ'סטר יונייטד השיגה בשנה שעברה הכנסות שיא של 278 מיליון ליש"ט. המועדון עשה רווח שיא של 91 מיליון ליש"ט, תשלומי הריבית עמדו על 41 מיליון ליש"ט וסך המשכורות עמד על פחות מחצי ההכנסות", נכתב בהודעת המועדון. "מכירת האג"ח היתה מוצלחת ונותנת לנו ביטחון רב. המזומן ממכירת כריסטיאנו רונלדו פנוי לאלכס פרגוסון להוציא על כל שחקן שהמנג'ר חושב שהוא יכול לשפר את הקבוצה". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x