$
עסקי ספורט

עולה להתקפה: ההתאחדות מגיבה לכתבה "10 דברים שישדרגו את ליגת טוטו"

ההתאחדות לכדורגל בישראל ביקשה להגיב על ההמלצות שפורסמו בכתבה ביום חמישי. בנוסף, ידיעה בלעדית: ההתאחדות לכדורגל תשיק ערוץ יו-טיוב בקרוב

גיל לבנוני, דובר ההתאחדות לכדורגל בישראל 13:4510.01.10

בתגובה לכתבתו של אוריאל דסקל "10 דברים שישדרגו את ליגת טוטו"  ברצוננו להגיב, בשל מספר אי דיוקים, ומידע שייתכן שלא היה ברשותו של הכתב. ראשית, אנחנו מודים על כל עצה ורצון לעזור.

 

לעצם הכתבה:

 

1. עושים סקר

 

הסעיף הראשון נוגע לסקר בקרב אוהדי

הכדורגל. מר דסקל כותב שבחמש השנים האחרונות לא בוצע סקר, אך הוא אינו מודע לעובדה כי בימים אלו מקיימת ההתאחדות סקר נרחב בקרב האוהדים שמסקנותיו יידונו במסגרת ההתאחדות.

 

2. שעה אחידה

שמונה משחקים יש בליגת טוטו. חמישה משחקים מתחילים בין 19 ל-19:30 (וכבר הגענו לכך ש-63% אחוזים מהמשחקים משוחקים בשעה אחידה). כן, יש משחק ביום ראשון ומשחק מרכזי ביום שני. להזכיר רק - המשחק המרכזי ושאר המשודרים הם המממנים את הקבוצות בזכות זכויות השידור.

 

ונשווה לאירופה, לשתי ליגות גדולות: באנגליה, שבה יש 10 משחקים במחזור, המשחקים מפוזרים כך: בשבת משחק אחד ב-14:45, חמישה ב-17:00, משחק אחד ב-19:30, ביום ראשון משחק אחד ב-15:30 ומשחק נוסף ב-18:00 וביום שני סוגר את המחזור משחק ב-22:00.

 

בספרד לעומת זאת, בשבת משחק אחד ב-19:00, השני ב-21:00 והשלישי ב-23:00, ביום ראשון חמישה משחקים ב- 18:00, משחק נוסף ב-20:00 והאחרון ב-22:00 (כל השעות לפי שעון ישראל). ניתן רק להשוות את פיזור המשחקים בשתי הליגות הללו לריכוז היחסי בליגת טוטו הישראלית.

 

3. אנשי מקצוע

ייתכן כי חברת ספורטפייב הבינלאומית אינה נחשבת למקצועית בעיניו של דסקל, אבל היא המשווקת של ההתאחדות (ויכול להיות שעבודה בעבר עם ריאל מדריד, כיום עם 11 מתוך 18 קבוצות בבונדסליגה, פריס סן ז'רמן , יובנטוס, נבחרת צרפת, הועד האולימפי הבינלאומי, פיפ"א ו-35 מתוך 53 ההתאחדויות של אופ"א אינן רזומה מספיק עשיר). יכול להיות גם שספונסרים לנבחרת ולהתאחדות בשווי של 11 מיליון שקל (מעולם עד עתה לא היה נותן חסות לנבחרת) גם אינם נחשבים.

 

באשר להמלצת הכתב להעסיק את בוגרי ה"פיפ"א מאסטרס", יש לציין כי מנכ"ל וסמנכ"ל ההתאחדות מחזיקים בתואר שני במשפט ספורט בינ"ל בלונדון, תואר אותו סיימו מעטים ברחבי אירופה. התואר עוסק במגוון נושאים רחב החל במשפט ספורט וזכויות שידור וכלה בשיווק ופרסום, ומעטות ההתאחדויות המחזיקות בתפקידים בכירים שני ממלאי תפקידים בעלי הכשרה זו.

 

(הערת המערכת: מהכתבה "10 דברים שישדרגו...": "יש בהתאחדות אנשי מקצוע מעולים - שגם עושים עבודה לא רעה בכלל בניהול ובגיוס כספים")

 

4. יציעי משפחות

 נפנה את הקוראים לפיילוט שעשתה ההתאחדות עם קבוצת בני יהודה - להורדת המחירים למחיר אחיד. פיילוט זה זכה למתקפה מצד קבוצות שלא הסכימו לשמוע על הוזלת מחירים, ומהצד החיובי היו קבוצות שאימצו את הפיילוט ומשתמשות בו באופן קבוע. אנחנו בעד הוזלת מחירים, ולראייה - בכל משחקי הידידות של הנבחרת הבוגרת עמד המחיר על 10 שקלים, גם במשחק הנבחרת הצעירה בפלייאוף מול איטליה כרטיס עלה 10 שקלים. לגביע הטוטו  להצגה הכפולה בשבוע הבא (חיפה, רעננה, בית"ר ומכבי ת"א) מחיר כרטיס למבוגר יעלה 60  שקל ולילד ונער 30  שקל (וזה לשני המשחקים גם יחד). הלו, תתקפו את אלה שלא מוכנים להוזיל מחירים - אבל אלה קבוצות. קשה איתן הא?

 

5. על שיטת המשחקים איננו מתווכחים.

אנחנו בטוחים שהיא תביא איתה מתח, עניין ורייטינג, אבל סיכומים, כידוע, כדאי לעשות בסוף. ואם כבר אנחנו מדברים על אנשי מקצוע - עם איזה איש מקצוע דיברתם עמוקות לפני שקבעתם ששני סיבובים זה מספיק. מספיק למי? מספיק למה?

 

6. עבודה עם האוהדים

לא פרסמנו, לא השווצנו, אבל בשנה האחרונה נפגשנו עם 12 חוגי אוהדים כדי לשמוע ולהקשיב. בנוסף, קיימנו טורניר אוהדים, כנס אוהדים, ואנחנו משתפים פעולה עם "מדינת הכדורגל" (מי שלא מכיר - שיכתוב בגוגל). כל פנייה של ארגון "היציע" מקבלת מענה, ואם כבר מדברים על הקשבה לאוהדים, למה לא לציין את פניית אוהדי הפועל ת"א בעניין המשחק החוזר עם עכו? אוהדים התלוננו על מחיר מופקע של כרטיסי נוער - וקיבלו החזר בעקבות התערבות ההתאחדות. מי שהיה במשחק הראשון ולא יכל להגיע לחוזר - קיבל החזר - אז מי לא מקשיב לאוהדים? אנחנו או מי שיושב לו מול מקלדת ומסך?

 

7. התקשורת אינה אויב: 

לנושא זה ניתן לכתוב משפט בודד: "על ראש הגנב בוער הכובע". לקבוצות יש כתבים, שחלקם "עובדים" איתן. להתאחדות אין. ואם יש כתבים שלא מגלים גילוי נאות, ראוי שמישהו יעשה זאת. בעבר התקשורת היתה כלב השמירה של הדמוקרטיה, אבל כנראה שגם לכלבי שמירה יש סודות, ואם הבלוג של ההתאחדות צריך לגלות את האינטרסים לאוהד מן השורה - הוא ימשיך ויעשה זאת. גם אם זה מעצבן כמה אינטרסנטים.

 

8. דיאלוג דיגיטלי - סבלנות, זה בשלבי תכנון.

מה שבטוח זה שאת שיתוף הפעולה עם יו-טיוב נשיק בעיתון אחר (סתם צוחקים).

 

9. סוכרת נעורים - שובחנו, תודה. נמשיך לתרום לקהילה.

 

10. משבר - נכון, יש משבר.

יש משבר כלכלי בעולם, יש משבר מנהיגותי, יש משבר בכדורסל ויש משבר בכדורגל. השאלה מה עושים עם זה: מעמיקים את המשבר, יורדים על הכדורגל וכותבים שהכל רע, או שבוחרים לעודד, להסתכל על הטוב ומפנימים שהספורט הוא כלי חינוכי, הכדורגל הוא הספורט בו יש הכי הרבה משתתפים וצופים, ועדיף לשמור על מה שיש, לעודד השתתפות ומשחק ולחייך - הרי אנחנו באים לכדורגל כדי להנות, ולא לקטר כמה הכל רע. את זה יש לנו מסביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x