$
עסקי ספורט

מכבי נתניה זכתה בתואר הראשון העונה: האוהדים ההוגנים ביותר בליגת טוטו

כך עולה מדו"ח של הקרן החדשה לישראל שמפעילה את תוכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים'. במקום האחרון: אוהדי בית"ר ירושלים

כתב כלכליסט 14:2907.01.10

מכבי נתניה זכתה בתואר הקבוצה ההוגנת בסיבוב הראשון של ליגת טוטו. מדו"ח חדש של הקרן החדשה לישראל שמפעילה את תוכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים', עולה כי אוהדי מכבי נתניה הם ההוגנים ביותר בליגת טוטו. .

 

עד כה אוהדיה של מכבי נתניה לא היו מעורבים באף אירוע
בעל אופי אלים או מסית לגזענות. הם יזכו לאמצעי עידוד בשווי של כמה עשרות אלפי שקלים.

 

דו"ח ההגינות מבוסס על דיווחיהם השבועיים 'פורום המשקיפים' - מתנדבי תוכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' המדווחים באופן שוטף מכל יציעי ליגת העל על התנהגות האוהדים, על היוזמות שנוקטים האוהדים, השחקנים והמועדונים השונים על הדשא. דיווחי המשקיפים משוקללים בטבלה סטטיסטית ליחסיות גודל הקהל ומדרגת את מדד ההגינות של כלל קבוצות ליגת העל.

 

מעיקרי הדו"ח:

 

חלה מגמת שיפור בהתנהגות האוהדים בליגת טוטו: עלייה של יותר מ-60% במקרי גינוי אוהדים לקריאות גזעניות ונהמות כלפי שחקנים שחומי עור ביציעים השונים ביחס לתקופה המקבילה בעונה שעברה.

 

יש עלייה של 27% ביחס לתקופה המקבילה בעונה שעברה במספר הפעולות היזומות למיגור הגזענות והאלימות מצד הנהלות הקבוצות והשחקנים, כולל גינוי לגילויי גזענות מצד השחקנים בזמן המשחקים, חלוקת מנשרים ביציעים, פנייה לאוהדים דרך מערכת הכריזה ועוד.

 

76% מכלל גילויי הגזענות וההסתה תועדו ביציעים של הקבוצות בית"ר י-ם, ומכבי ת"א.

 

67% מכלל עברות האלימות תועדו ביציעים (ובסביבת האצטדיונים) של הקבוצות: הפועל ב"ש, בני סכנין ומכבי ת"א.

 

אוהדי בית"ר ירושלים מדורגת אחרונה במדד ההגינות, כהרגלם: בכל משחק עד כה תועדו מגוון גדול של קריאות ושירים גזעניים, בהתמקדות כנגד הציבור הערבי. מכבי ת"א ובני סכנין מדורגות אחריה: בקרב אוהדי מכבי ת"א תועדו קריאות גזעניות ב-13 מתוך 15 מחזורי הליגה. בקרב אוהדי בני סכנין תועדו שלושה אירועי אלימות קשה, לרבות: יידוי אבנים על אוהדי היריבות.

 

קבוצות הפועל רמת גן, מכבי חיפה והפועל חיפה ראויות אף הן לציון: מכבי חיפה (הקבוצה ההוגנת לעונת 2009/10) על פעולות החינוך וההסברה הרציפות של הנהלתה המכוונות למיגור הגזענות והאלימות. הפועל רמת גן והפועל חיפה ראויות לציון גם על התנהגות אוהדיהן, אשר באו לידי ביטוי בתמיכה ללא סייגים בשחקני הקבוצה והימנעות מאלימות וגזענות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x